Strona

FM 2017 - wrażenia i dyskusja

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.03.2017 18:22    #751
Postanowiłem w Mainz grać bez skrzydeł, najpierw ustawieniem z trzema obrońcami, później taktyką 4-1-3-2 z trzema środkowymi pomocnikami. Gra jest nawet płynna (szczególnie w tej drugiej taktyce), kreatywni środkowi pomocnicy stwarzają szybkim napastnikom sporo sytuacji i tu jest problem. Skuteczność w sytuacji sam na sam. Często pudłują na potęgę. Wiem, że problem nieskuteczności napastników w takich sytuacjach był już tutaj poruszany. W związku z tym mam pytania:

Czy ktoś próbował treningu indywidualnego dla napastników z innym sposobem wykańczania takich sytuacji (mijanie bramkarza, plasowane strzały) i czy przyniósł on skutek?

Czy odnosicie sukcesy taktykami bez skrzydłowych?

Zastanawiam się czy udoskonalać swoją taktykę w czy zmienić na wszechobecne 4-2-3-1 ze skrzydłowymi, dawać ostre wrzuty i golić przeciwników :)

 Illuminati Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2016
Skąd: Babilon
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2017 19:16    #752
mam pytanko, co oznacza opcja w edytorze ofi ze Steam, Klub>własność>typ właściciela>zarządzany przez kibiców (wybory) i (bez wyborów)?
Czy to oznacza ze po rozpoczeciu nowej kariery ten zespol bedzie w posiadaniu kibicow i bedzie szukanie nowego bogatego wlasciciela? lub druga opcja bez szukania?
Jeśli tak, to czy ktoś to wczesniej probowal? Jak zachowuje sie nowy wlasciciel, zwalnia nas ze stanowiska na dzien dobry?
Interesuje mnie cos takiego bo chce grac Valencia CF ale irytuje mnie obecny wlasciciel klubu a nie chce zbyt ingerowac w gre i stwarzac jakies fikcyjne rzeczy, prezesow itd.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, dzieki.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2017 19:33    #753
[quote="vicomino"]Postanowiłem w Mainz grać bez skrzydeł, najpierw ustawieniem z trzema obrońcami, później taktyką 4-1-3-2 z trzema środkowymi pomocnikami. Gra jest nawet płynna (szczególnie w tej drugiej taktyce), kreatywni środkowi pomocnicy stwarzają szybkim napastnikom sporo sytuacji i tu jest problem. Skuteczność w sytuacji sam na sam. Często pudłują na potęgę. Wiem, że problem nieskuteczności napastników w takich sytuacjach był już tutaj poruszany. W związku z tym mam pytania:

Czy ktoś próbował treningu indywidualnego dla napastników z innym sposobem wykańczania takich sytuacji (mijanie bramkarza, plasowane strzały) i czy przyniósł on skutek? [/quote]

Ja też w Parmie gram bez skrzydeł. Również mam problem z wykorzystaniem sytuacji sam na sam. Potrafią nawet nie wykorzystać 5. takich akcji pod rząd, z czego większość kończy się strzałami w trybuny... Raczej nie ma na to rozwiązania :/
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2017 19:41    #754
W Woking nie potrafię zmusić ekipy do typowego rżnięcia środkiem. Gros bramek pada z wolnego (bo Laserowy Fabio) i z pierdoletów dogrywanych skrzydłem. A akcje przeprowadzane środkiem kończą się tak jak piszecie, rugbowaniem w trybuny. Sam na sam to tak wkoło Macieju - niedolot, strzał że usnąć można, wspomniane trybuny, albo dobiegnie obrońca i wygrzmoci napastnika.
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2017 19:48    #755
Ja nadal próbuję grać środkiem i 80% bramek pada po stałych fragmentach gry. Ta gra jest strasznie źle zbalansowana. Gol sam na sam graniczy niemal z cudem, natomiast napastnicy wykańczają prawie każde celne dośrodkowanie. Potem nie ma się czego dziwić, że prawie każdy gra 4-2-3-1 - taktyka, która za Ciebie wygrywa wszystko :)

Dwie setki w ciągu 2. minut. Od groma mam takich przykładów...
https://www.twitch.tv/videos/128887994
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2017 20:23    #756
Szkoda, ja tam lubię kombinować z taktyką by ciągle nie grać tego samego. Szczególnie jak w środku pola mam kilku mistrzów ostatniego podania (Coric, Rehmen, Berkley) oraz napastników szybkich, świetnie grających bez piłki i z wykończeniem akcji na poziomie 15-16.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2017 23:32    #757
Ja gram w tej edycji środkiem i muszę powiedzieć, że jest duży postęp w porównaniu do FM 16. Jednak nadal sam na sam to nie jest "setka" (i to dosłownie, bo gra często tego nie zalicza jako 100% sytuację, ale główkę z 16 metrów już tak) - Higuain raz potrafi walnąć 3 bramki po prostopadłych podaniach, a potem przez kolejne trzy spotkania kończyć z kilkoma zmarnowanymi setkami oraz oceną 6,3. To trochę przeraża, ale środkiem da się grać i wygrywać w miarę spokojnie, ale trzeba też mieć graczy dobrze strzelających z dystansu, bo takich strzałów jest masa i to mimo jakichkolwiek zakazów.

 facemob Partyzant

Postów: 97
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.03.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2017 09:30    #758
Panowie, gdzie tutaj na forum wrzucać swoje filmiki nagrywane na youtube? Do jakiego działu?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2017 10:02    #759

 Gutii Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2017 18:10    #760
Nie wiem na czym to polega, ale nie umiem sobie poradzić w BPL. Na początku FM17 zaczynałem Liverpoolem, stosowałem różne taktyki (realną i maszyny kopiuj-wklej pod FM'a) i przegrywałem spotkania. Żaliłem się tym na forum. Wygrywając 2:0, zmieniając taktykę na kontrolę/defensywę, przegrywałem 2:3, nic to po prostu nie dawało. Warto dodać, że przeważnie takie coś działo się w meczach u siebie, a rywalem były słabe zespoły, raczej pretendenci do spadku. Zacząłem grać Lechem (nowa kariera). Po 2 sezonach przestałem grać, bo zrealizowałem swoje cele. Wyjście z grupy LM i potrójna korona, wszystko to w 2 sezonie. Zrobiłem taki skład, że był istną maszynką do zdobywania mistrzostwa na przestrzeni następnych kilku sezonów. Nawet chciałem zacząć o tym pisać na forum. Pod wpływałem impulsu, zdecydowałem, że nie zakończę kariery, lecz przejdę do Norwich i powalczę chociaż o środek tabeli. Kanarki kupiły Robbena (troszkę dziwne), A. Carolla oraz solidnych obronców z Bundesligi. Ja dokupiłem tylko Teodorczyka, który miał dobre statystki. Jak wyglądał sezon? Remisowałem na wyjazdach z Man. Utd., Arsenalem, ogólnie z potęgami, ale reszta spotkań to same porażki. Średnio na 3 porażki (zespoły typu: Burnley, Stoke itp.) przypadał 1 remis, bądź zwycięstwo (zespoły z top 5). W FM17 zaczynałem kariery w różnych zespołach z czołowych lig. Zazywczaj po 2 sezonach wygrywałem rodzimą ligę i w zależności od renomy klubu pchałem się wyżej w europejskich pucharach, ale w BPL nie potrafiłem sobie poradzić. Nic nie pomagało, ani taktyka, ani transfery.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.03.2017 o godz. 18:11

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.