Strona

FM 2018 - wrażenia

 CzajaM Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2017
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 13:04    #291
[quote="Gietz"]Powiedzmy że kraj ma NYR 90. Researcher dobrał wartości zgodnie z tym co obserwuje - że 16-latkowie którzy pojawiają się w klubie w ostatnich 3 latach w rzeczywistości byli oceniani na CA 55-65 i mieli PA -6, pojedynczy w roczniku -7. Dobiera wartości tak żeby mieć podobne skutki w grze, w skali makro celuje w wymienność pokoleń zawodników w kadrze i zbieżność symulacji do rzeczywistości. Po podbiciu NYR do 135 będzie w tym samym klubie mieć CA juniorów powiedzmy (nie mam całych obliczeń pod ręką) o 10 pkt wyższe, średni newgeni będą mieli PA -7 a najlepsi -8 (dla tej samej jakości bazy, treningu i rekrutacji zawodników U16). Przez to rozjeżdzają się transfery ligowe (bo młodsi są o wiele lepsi niż starsi), kształt reprezentacji itp.

Na tej samej zasadzie stracą państwa o najwyższym NYR.[/quote]
Czyli poziomy w reprezentacjach się wyrównają, a to mi właśnie chodzi. Po 12 latach gry fm 2017 popatrzyłem sobie FM scout i byłem zadowolony z różnorodności wygenerowanych zawodników, ale większe szczegóły i przykładowe kraje mógłbym pokazać po powrocie z pracy, jakby kogoś takie informacje interesowały.

 x men Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2014
Skąd: Lwówek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 15:22    #292
[quote="Ceyvol"]Dobra, spróbuję przez to przebrnąć, ale zadajesz tyle różnych pytań na raz i jeszcze w tak zbitym bloku tekstu, że nie będę ukrywał - nie czuję się zachęcony. Pisz staranniej :)

[quote="x men"]Kiedy będzie dostępna aktualizacja, nowy patch pytam tylko tak z ciekawości kiedy mniej więcej wychodzą patche? [/quote]
Może za kilka dni, może za tydzień, może za dwa, kto wie. Na pewno ukażą się jeszcze jakieś aktualizacje w tym roku, większa zapewne w grudniu.

[quote="x men"]Mam też pytanie o oprocentowanie jak kasa leży na koncie ile to jest % mniej więcej?[/quote]
Co?

[quote="x men"]I mam pytanie o scouting mam tylko 17% znajomości świata i pokazuje mi mało piłkarzy to dlatego, że nie są te rejony przescoutowne? [/quote]
% znajomości świata oddaje stan wiedzy o krajach twoich scoutów. Możesz zwiększać tę znajomość przez wysyłanie ich do nowych krajów lub przez zatrudnianie kolejnych scoutów, którzy mają wiedzę o krajach, o których wiedza w twoim klubie jest niska lub żadna. Wykupowanie większych pakietów danych z zawodnikami pewnie też zwiększa wiedzę, ale jeszcze nie testowałem tej opcji.

[quote="x men"]Mam bazę danych na 50 tys i daje to 2 i pół gwiazdki. Można po sezonie zwiększyć liczbę lig tak?,[/quote]
Tak, w opcjach gry jest zakładka Dodań/usuń ligi. Zatwierdzone zmiany aktywują się na starcie nowego sezonu odpowiednio w danych krajach.

[quote="x men"]teraz gra mi się bardzo dobrze, gra jest mega a w następną będę grał za dwa lata w FM 2020 a tą mam zamiar przez 2 lata, będzie nowy podział praw TV w Ekstraklasie, licencje w Niemeczech i pewnie jeszcze wiele innych zmian, poprawek do tego czasu.[/quote]
Twój wybór :)

[quote="x men"]Jeszcze jedna ważna kwestia, czy są pliki adboard patch do Ekstraklasy i innych lig i gdzie to wkleić proszę o linki gdyż to jest fajny bajer skądś pobrałem reklamy i w Ekstraklasie zrobiły mi się tylko czarne pasy zamiast reklam. Macie takie pliki reklamowe i gdzie je wkleić prosze o pomoc[/quote]
Przecież w Lotto Ekstraklasie są oryginalne bandy, to do czego ci adboard patch? Ale odpowiadając na pytanie - na pewno nie ma nowszej paczki band niż kilkuletnie.[/quote]

Chodziło mi o to, że kasa jest jakby oprocentowana i dostajemy odsetki gdy mamy pieniądze na plusie we wpływach jest to opisane jako oprocentowanie czy jakoś tak, więc jestem ciekaw ile to moze być z 1-2 % może?
Mam też pytanie o te adboard bo wgrałem jakieś i mi się zrobiły bandy całe czarne gdzie to się usuwa? Był taki fajny dodatek adboard patch z 3 lata temu dodany że byłby bandy wielu drużyn Europy, ale teraz już nie aktualny jest a to fajny bajer, mnie ciekawi gdzie to się wkleja bo wkleiłem ale nie pamiętam gdzie

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 15:44    #293
Skoro znasz nazwę dodatku, to nie możesz po prostu sprawdzić w instrukcji?
twitter.com/Ceyvol

 Maciasso Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2014
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 15:58    #294
Czy w Ekstraklasie od sezonu 2018/2019 jest 18 drużyn czy zostaje ten system który jest obecnie?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 16:23    #295
Przecież ta reforma jest potencjalna i w powijakach :) Żeby coś trafiło do FM-a, musi być oficjalnie przyklepane.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2017 o godz. 16:25

twitter.com/Ceyvol

 nowicjuszek123 Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.08.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 20:04    #296
Chciałbym się dowiedzieć za co odpowiada infrastruktura analityczna. Prowadzę Górnika Zabrze i nie mam tego w swoim klubie. Warto w to inwestować? Testował już to ktoś?

 misiekawf Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2017
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2017 21:53    #297
Czy u was też wszyscy zawodnicy są czarnoskórzy?

 Faith_l Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 22.10.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2017 00:55    #298
Nie

 matg87 Partyzant

Postów: 269
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2017 09:57    #299
Może zaćmienie starczego umysłu, ale nie widzę tego. Gdzie można zmienić wielkość pakietów scoutingu? Widzę tylko jakie mam obecnie, ale nijak nie mogę odszukać gdzie mogę je zmienić?

 SlimShady7 Młody aktywista

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.10.2006
Skąd: Starogard Gdański
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2017 14:07    #300
Ten scouting to dla mnie czarna magia. Nie potrafię się odnaleźć w tej zakładce. Może jakby ktoś napisał jakiś prosty poradnik na ten temat... :P
Forza Grande Milan !!!

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.