Football Manager 2015 - wrażenia

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2014 19:00    #1331
[quote="SuperZiemniak"]"Peter Schmeichel menadżerem Korony Kielce" Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy hahaha[/quote]

To sprawdź jakie ma drugie imię..

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2014 20:11    #1332
Ostatnio widziałem u kogoś Cristiano Ronaldo jako managera Wisły xD

Też macie problem z organizowaniem meczy towarzyskich przez asystenta?

A transfery nadal są nierealistyczne. Wcześniej pisałem o przykładzie Olingii. Zamiast wybrać Depo, gram w LM, to on został na cyprze z 3. krotnie niższą pensją. Teraz chcę Paredesa podpisać, daję 20k, a on wybiera beniaminka z ligi greckiej z pensją 5k.

Fuck the logic xD

Jeszcze jedna sprawa. Mam asystenta, zawsze kończy kurs na czas, a zamiast sie rozwijać, to sie cofa...
http://gyazo(...)e23b3eec

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.12.2014 o godz. 20:17

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2014 20:32    #1333
[quote="sCan"][quote="SuperZiemniak"]"Peter Schmeichel menadżerem Korony Kielce" Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy hahaha[/quote]

To sprawdź jakie ma drugie imię..[/quote]

A to ciekawostka, nie wiedziałem, że jest w połowie Polakiem

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2014 21:16    #1334
[quote="robal15"]Ostatnio widziałem u kogoś Cristiano Ronaldo jako managera Wisły xD

Też macie problem z organizowaniem meczy towarzyskich przez asystenta?

A transfery nadal są nierealistyczne. Wcześniej pisałem o przykładzie Olingii. Zamiast wybrać Depo, gram w LM, to on został na cyprze z 3. krotnie niższą pensją. Teraz chcę Paredesa podpisać, daję 20k, a on wybiera beniaminka z ligi greckiej z pensją 5k.

Fuck the logic xD

Jeszcze jedna sprawa. Mam asystenta, zawsze kończy kurs na czas, a zamiast sie rozwijać, to sie cofa...
http://gyazo(...)e23b3eec[/quote]

Nie wiem gram w lidze numer 9 :)

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 11:25    #1335
Mam jeszcze jedno małe pytanie dla którego nie będę zakładał nowego tematu.

Znudzony ciągłym wciskaniem spacji w karierze OL przesiadłem się na RBL w drugiej bundeslidze i moich defensywnych pomocników spotyka ta sama bolączka co w poprzednim klubie - dostają niskie noty. Mają sporo przechwytów, dużą skuteczność jeśli chodzi o odbiór piłki, wysoką celność podań a mimo to jeśli nie strzelą bramki w najlepszym wypadku otrzymają 6,7-6,8, a często nawet mniej.
W OL Gonalons był (na papierze) jednym z kluczowych zawodników zespołu, w RBL Demme, R. Khedira i sprowadzony z wolnego transferu Thomas Monconduit statystykami wykraczają ponad średnią zespołu. Stabilność formy sprawdziłem Geniem i też wszystko jest ok.

Próbowałem zmieniać im rolę, dawać i odbierać swobodę. W OL Gonalons był osamotniony, w RBL gram dwoma DM'ami i to wszystko jest bez znaczenia. Wiem że w poprzednich edycjach defensywni pomocnicy byli specjalistami od czarnej roboty i rzadko dorównywali notami bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikom ale teraz jest dużo słabiej.

Macie jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 14:14    #1336
[quote="kajn"]Mam jeszcze jedno małe pytanie dla którego nie będę zakładał nowego tematu.

Znudzony ciągłym wciskaniem spacji w karierze OL przesiadłem się na RBL w drugiej bundeslidze i moich defensywnych pomocników spotyka ta sama bolączka co w poprzednim klubie - dostają niskie noty. Mają sporo przechwytów, dużą skuteczność jeśli chodzi o odbiór piłki, wysoką celność podań a mimo to jeśli nie strzelą bramki w najlepszym wypadku otrzymają 6,7-6,8, a często nawet mniej.[/quote]

W każdym Fmie jest to. Noty zawsze były wielką bolączką tej gry. To samo ma bramkarz oraz często boczny obrońca. Gra ich nie rozlicza z defensywnych dokonań tylko z asyst i goli. Dobrym przykładem tu jest przykład kell1987, który ostatnio zapodał. Jego bramkarz nie obronił żadnego strzału, wpuścił 4 gole, a notę miał 7.6, bo zaliczył asystę...

Mnie natomiast denerwuje strasznie system transferowy. Jestem teraz w trakcie mojego pierwszego okienka, i to jest jakaś parodia, co się tam dzieje podczas podpisywania kontraktu i wyboru klubu przez zawodnika (wyżej to opisałem bardziej szczegółowo). Strasznie to kuleje - w poprzedniej wersji było to ok.

Ale fajne jest to, że Polacy bez kontraktu wracają do Polski. Dla osób grających polską ligą jest to fantastyczna szansa, aby się wzmocnić dobrymi graczami. Jeszcze jedno, Legia u mnie strasznie szaleje na rynku. Kupuje zawodników za ponad 1 mln ojro.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.12.2014 o godz. 14:26

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 14:33    #1337
Ja wiem, że z notami bywa różnie bo naprawdę długo jestem z tą serią ale tak źle moi defensywni pomocnicy jeszcze nie wypadali.
Co do transferów to póki co nie spotkałem się z większymi nieprawidłowościami, może tylko to że Kimmch został mi podebrany przez niekorzystny zapis w kontrakcie (kwota odkupu 800 tys,. euro za największą gwiazdę drużyny, strzał w kolano). Wybrał VFB stutgart za 20 tys. euro miesięcznie mniej niż u mnie i grzanie ławy ale ok, rozumiem że zaważyła reputacja klubu. Szkoda tylko, że gdybym ja chciał odkupić taki młody talent od innej drużyny kosztowałoby mnie to pewnie z 7 mln euro.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 15:07    #1338
Inni też zwrócili na to uwagę (chodzi o transfery):
http://commu(...)AI-teams
http://commu(...)ss-money
http://commu(...)REVIEWED
http://commu(...)AI-teams
http://commu(...)-wages!!


Czyli miałem rację... Od chuja jest tam tego. Podsumowując, tak się nie da grać!

GG

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 27.12.2014 o godz. 15:08

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 15:11    #1339
Powierzcie kontraktowanie nowych zawodników i przedłużanie kontraktów dyrektorowi ds. sportowych o wysokim atrybucie - kierowanie zespołem, stawki powinny być na poziomie innych drużyn.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 15:15    #1340
[quote="karo"]Powierzcie kontraktowanie nowych zawodników i przedłużanie kontraktów dyrektorowi ds. sportowych o wysokim atrybucie - kierowanie zespołem, stawki powinny być na poziomie innych drużyn.[/quote]

Też o tym myślałem. Moim zdaniem za to odpowiada determinacja oraz motywowanie.

Miałem rację.
"If he is to do negotiations with transfers fees/contracts then consider the attributes of Motivating and Determination"

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.12.2014 o godz. 15:17

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.