Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 22:00    #1351
http://gyazo(...)0678d75e

For real? Skąd oni mieli tyle kasy? Zamiast wzmocnić cały skład, to oni wydali tyle kasy na jednego grajka.

Btw, w zeszłym sezonie zajęli 5. miejsce.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 22:50    #1352
[quote="robal15"]http://gyazo.com/e0dad4f20f46a7326a5e4e860678d75e

For real? Skąd oni mieli tyle kasy? Zamiast wzmocnić cały skład, to oni wydali tyle kasy na jednego grajka.

Btw, w zeszłym sezonie zajęli 5. miejsce.[/quote]
U trenera, dyrektora sportowego i prezesa jest tendencja "Wydaje większość budżetu transferowego na jednego gracza". Być może ona była tutaj decydująca. Btw, strategia budowania drużyny wokół jednej gwiazdy nie jest aż tak rzadka, zwłaszcza w "nowobogackich" ligach.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2014 22:56    #1353
[quote="SuperZiemniak"]Jedyny zgrzyt to przepakowanie niektórych drużyn ( Legia - chociaż w 3. sezonie do 20 kolejki była przy dnie z 3 wygranymi i 8 remisami w moim świecie gry ;] ), lub pojedynczych zawodników ( Michel z Ruchu)[/quote]
Legia nie jest przepakowana, w dalszych sezonach czasami odjeżdza, ale tylko przez różnice finansowe. Co do Michela - nie ma takiego gracza w Ruchu, może kogoś ściągnęli z wolnego transferu.
[quote="robal15"]Ale fajne jest to, że Polacy bez kontraktu wracają do Polski. Dla osób grających polską ligą jest to fantastyczna szansa, aby się wzmocnić dobrymi graczami. Jeszcze jedno, Legia u mnie strasznie szaleje na rynku. Kupuje zawodników za ponad 1 mln ojro.[/quote]
Po awansie do LM budżet musi mieć sporą nadwyżkę (ok. 6 mln euro), jestem mocno przekonany że skutkowałoby to transferem za > 1 mln euro, to nie jest jakaś wielka kwota.

 Budziu Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 03:08    #1354
cholera mogliby wydać znów patcha poprawiającego te zapisywanie gry :v

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 11:35    #1355
[quote="Gietz"]Legia nie jest przepakowana, w dalszych sezonach czasami odjeżdza, ale tylko przez różnice finansowe. Co do Michela - nie ma takiego gracza w Ruchu, może kogoś ściągnęli z wolnego transferu.
[quote="robal15"]Ale fajne jest to, że Polacy bez kontraktu wracają do Polski. Dla osób grających polską ligą jest to fantastyczna szansa, aby się wzmocnić dobrymi graczami. Jeszcze jedno, Legia u mnie strasznie szaleje na rynku. Kupuje zawodników za ponad 1 mln ojro.[/quote]
Po awansie do LM budżet musi mieć sporą nadwyżkę (ok. 6 mln euro), jestem mocno przekonany że skutkowałoby to transferem za > 1 mln euro, to nie jest jakaś wielka kwota.[/quote]

Dla mnie przynajmniej skrzydłowi np.: Kosecki i obrońcy są choćby odrobinę przepakowani, bo o cenie to już nawet nie mówię. Co do Michela - faktycznie mój błąd. To jest ten z Benfiki Lizbona i przyszedł z wolnego transferu do Ruchu w pierwszym sezonie.
Co do tych kwot na transfery i wracających to prawda. W moje Wiśle [ 2017/2018] gra Eugen Polański, Adrian Mierzejewski, Piotr Zieliński i Mariusz Stępiński z takich powracających, a w innych klubach też są tacy jak Wasilewski czy Peszko. To jest akurat fajne. A Legia, mimo zajętej w poprzednim sezonie 15 pozycji ( przez trenera wystawiającego 17 letnich obrońców na poziomie 1 ligi max) i odpadnięcia od razu w PP wydała na transfery 2,5 mln euro, podobnie w poprzednim, a jeszcze wcześniej ponad 4 mln euro.
EDIT:
Co ciekawe, mimo takich wyników, buntu zawodników i wygasającego kontraktu Josef Csaplar ( litości - Legia 15 miejsce, bała się spadku do ostatniej kolejki, w PP tylko 4 runda, w LM faza grupowa, ale nawet punktu nie zdobył !) dostał podwyżkę i nowy dwuletni kontrakt.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 28.12.2014 o godz. 11:39

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 13:40    #1356
moje grajki nie chcą rozwiązania kontraktu za porozumieniem, bo są zadowolone.Nie chcą też przedłużyć umowy bo klub nie spełnia ich ambicji. Jak można wymyśleć taki IDIOTYZM?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 13:45    #1357
[quote="Makaronczterojajeczny"]moje grajki nie chcą rozwiązania kontraktu za porozumieniem, bo są zadowolone.Nie chcą też przedłużyć umowy bo klub nie spełnia ich ambicji. Jak można wymyśleć taki IDIOTYZM?[/quote]

No, a po co mają rezygnować z części pieniędzy dla nie pewnej przyszłości po rozwiązaniu kontraktu. Zwłaszcza jeżeli grają

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 13:45    #1358
[quote="SuperZiemniak"]Dla mnie przynajmniej skrzydłowi np.: Kosecki i obrońcy są choćby odrobinę przepakowani, bo o cenie to już nawet nie mówię.[/quote]
Ceny są bardzo w porządku, masz inne doświadczenia? Z obrońcami się nie zgodzę, z Koseckim tak, ale pamiętaj że oceniamy zawodników przed sezonem, ciężko było przewidzieć jak wielki wpływ będą miały jego urazy.

[quote="SuperZiemniak"]Co do tych kwot na transfery i wracających to prawda. W moje Wiśle [ 2017/2018] gra Eugen Polański, Adrian Mierzejewski, Piotr Zieliński i Mariusz Stępiński z takich powracających, a w innych klubach też są tacy jak Wasilewski czy Peszko. To jest akurat fajne.[/quote]
Też jestem zadowolony. Wracają też jako trenerzy po zakończeniu kariery.

[quote="SuperZiemniak"]A Legia, mimo zajętej w poprzednim sezonie 15 pozycji ( przez trenera wystawiającego 17 letnich obrońców na poziomie 1 ligi max) i odpadnięcia od razu w PP wydała na transfery 2,5 mln euro, podobnie w poprzednim, a jeszcze wcześniej ponad 4 mln euro.

Co ciekawe, mimo takich wyników, buntu zawodników i wygasającego kontraktu Josef Csaplar ( litości - Legia 15 miejsce, bała się spadku do ostatniej kolejki, w PP tylko 4 runda, w LM faza grupowa, ale nawet punktu nie zdobył !) dostał podwyżkę i nowy dwuletni kontrakt.[/quote]
A to ciekawe, bo jeżeli przyjrzeć się kilku sezonom to widać że trenerzy są zwalniani w bardzo sensownych ilościach. To był jego pierwszy sezon w klubie, czy wcześniej zrobił jakiś dobry wynik?

Pieniądze wydane na transfery nie będą zależeć od tego jak im idzie w danym sezonie, tylko od nadwyżki w budżecie.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:00    #1359
[quote="Gietz"]Ceny są bardzo w porządku, masz inne doświadczenia? Z obrońcami się nie zgodzę, z Koseckim tak, ale pamiętaj że oceniamy zawodników przed sezonem, ciężko było przewidzieć jak wielki wpływ będą miały jego urazy.[/quote]

Źle się wyraziłem - nie będę wspominał o cenach, bo jestem w 4. sezonie, a nie pamiętam na ile byli wyceniani na początku. Teraz taki Żyro i Duda warci są 5 mln euro, a Kucharczyk 4,2 mln. Zasłużenie, bo się rozwinęli pod niebo


[quote="Gietz"]A to ciekawe, bo jeżeli przyjrzeć się kilku sezonom to widać że trenerzy są zwalniani w bardzo sensownych ilościach. To był jego pierwszy sezon w klubie, czy wcześniej zrobił jakiś dobry wynik?

Pieniądze wydane na transfery nie będą zależeć od tego jak im idzie w danym sezonie, tylko od nadwyżki w budżecie.[/quote]

To był jego drugi sezon, Berg odszedł do Schalke na jesieni 2015 roku, a w pierwszym sezonie Csaplar ( od początku grudnia był menadżerem, więc tylko utrzymywał to co wypracował Berg) wygrał ligę i Superpuchar, ale już w PP odpadł w ćwierćfinale bodajże. Co nie zmienia faktu, że Leśnodorski nie wytrzymałby chyba, a na pewno nie proponowałby kontraktu nowego po takim sezonie. :]

Fakt z tymi pieniążkami, ale że nikt nie chciał odejść z Legii, a nawet się wzmocnili, mimo braku gry w europejskich pucharach to aż dziwne. Ja jak miałem serie 5 meczów bez wygranej już miałem buntujących się zawodników ( co prawda miałem wtedy licencje krajową B dopiero i był to mój drugi sezon)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.12.2014 o godz. 14:02

 kalidorek Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2013
Skąd: Marki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:04    #1360
Gralem mecz eliminacyjny do LM z zespolem z wysp owczych. Wygrana 13:0. 60 oddanych strzalow. Owieczki 1, w dodatku niecelny. ocena mojego bramkarza? 9.0. Dostal chyba ja za dobra gre calego zespolu.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.