Strona

Football Manager 2016 - dyskusja

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.11.2015 16:01    #221
Nie wiem czy łamanie regulaminu Steam jest karane w Polsce, pewnie nie, bo jesteśmy zacofani, jeżeli chodzi o przepisy, zwłaszcza w takich sprawach. No, ale z tego co wiem, bo jest to wytykane na każdym kroku, przy zakupie czegokolwiek (muzyki,filmu, gry), że kupujemy grę na WŁASNY UŻYTEK, DOMOWY, a udostępnianie jest karane. Ja wiem, że sporo osób w czasach, gdy nie było zabezpieczeń pożyczało sobie gry, ale to wtedy też nie powinno mieć miejsca, dla tego jest obecnie tyle społeczności łączących klucz gry z kontem.
Cellpump sam jest sobie winien - przyznał, że kombinował z kolegą i grę zdobył w sposób nielegalny (jedna gra = jeden użytkownik). Chciałem poczekać na opinię Ceyvola, ale sam powiedział w wulgarny sposób, że mu to obojętne, więc dostał to czego chciał.
Pomijam fakt, bo to nie była przyczyna bana, że "dostał" grę za 1zł (to akurat była przyczyna bana) i jeszcze mu się nie podobała, czego nie chciał uzasadnić, więc postem nie wniósł niczego do dyskusji. Krytykował od dawna w sposób, który jest poniżej wszelkiej krytyki - agresywnie, bez żadnej argumentacji i przesadzając z wulgaryzmami.
Jeżeli któryś kolega moderator lub administrator się nie zgadza, to może mu zdjąć bana. Ja nie zamierzam. Tyle słowem wyjaśnienia, ten temat jest do dyskusji o FM 16.

E: Czy tylko ja mam takie wrażenie, że przy dośrodkowaniach na dalszy słupek zawsze padają gole? Obrońcy kompletnie nie nadążają za przeciwnikiem, czy to moi, czy rywala, a bramkarze nie reagują wcale - stoją na linii, zazwyczaj przy bliskim słupku i nie przesuwają się nawet o centymetr w stronę dalszego, bo o wychodzeniu to już raczej nie myślę (mimo, że 80% byliby wstanie wyłapać). Dla mnie to jest błąd, nie mogę na to już powoli patrzeć.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 27.11.2015 o godz. 16:43

 Sobiesław Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.11.2015 17:51    #222
W edytorze jest może taka opcja żeby powiększyć liczbę zgłoszonych do rozgrywek np. LM można tylko 25 i mi sporo graczy sie oburzyło że ich nie zarejestrowałem ?

 Oskar77 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2014
Skąd: koło Krakowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 08:57    #223
Czy Wy też gdy jesteście bezrobotni to na odpowiedź od każdego klubu czekacie ponad miesiąc? To wku****. :D

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 11:57    #224
[quote="SuperZiemniak"]Nie wiem czy łamanie regulaminu Steam jest karane w Polsce, pewnie nie, bo jesteśmy zacofani, jeżeli chodzi o przepisy, zwłaszcza w takich sprawach. No, ale z tego co wiem, bo jest to wytykane na każdym kroku, przy zakupie czegokolwiek (muzyki,filmu, gry), że kupujemy grę na WŁASNY UŻYTEK, DOMOWY, a udostępnianie jest karane. Ja wiem, że sporo osób w czasach, gdy nie było zabezpieczeń pożyczało sobie gry, ale to wtedy też nie powinno mieć miejsca[/quote]

No już trochę popłynąłeś.

1. Łamanie regulaminu Steam nigdzie nie jest karane (poza samym Steamem, który może zawiesić, usunąć konto, skasować grę etc.). Jeżeli jakieś państwo karze taki proceder (udostępnianie konta) to raczej wynika to ogólnie z przepisów dotyczących własności intelektualnej i treści cyfrowych. Nie pochwalam piractwa (choć kiedyś sam ciągnąłem na potegę), ale poglądy na ten temat zmieniają sie chyba w momencie, gdy nie ma sie czasu, zeby grać we wszystko, co popadnie i wybiera się jeden tytuł do gry "po godzinach" oraz zaczyna sie samemu zarabiać pieniądze i odkrywa sie, że kupowanie oryginału cieszy bardziej. Myśle, ze polskie prawo jest tu skonstruowane pod tym względem tak, jak powinno - w przeciwnym wypadku byłoby pełno spraw dot. nielegalnego pozyskania treści cyfrowych (pokaż mi dzieciaka, który wychowując sie w typowej polskiej rodzinie moze sobie pozwolić na zakup nowej gry), co drugi nastolatek miałby kartotekę, a co czwarta Polska rodzina miałaby w toku sprawę o pozbawienie praw rodzicielskich, bo nie potrafi uchronić dziecka przed popełnianiem przestępstwa/wykroczenia. Jakkolwiek polskie prawodawstwo kuleje, tak te przepisy są dobre.

2. Użytek własny, domowy, oznacza brak działalności zarobkowej przy wykorzystaniu zakupionych treści i brak działalności zmierzającej do masowego, niekontrolowanego rozpowszechniania danych treści. Nie wyłącza to możliwości pożyczania gier/filmów/muzyki znajomym. Idąc tym tropem, trzeba by było uznać, że pożyczanie książek, odsprzedawane podręczników z pominięciem antykwariatu, nieodpłatne użyczanie samochodu/drobnych kwot/suszarki/dowolnego przedmiotu też jest złe, bo przecież ktoś w tym momencie odnosi korzyść (osiąga cel lub poznaje całość wartości intelektualnej danego dobra - tj. Przeczyta całą książkę, obejrzy film), która - idąc Twoim tokiem rozumowania - mu sie nie należy, bo nie zapłacił twórcy danego dobra za możliwość korzystania z niego. Chore tym bardziej, gdy pomyśli sie o następstwach takiej "logiki".


Nie pochwalam tego, co zrobił tamten koleś (i milion jemu podobnych), ale jestem w stanie zrozumieć jego motywy. Niekażdy dzieciak może sobie pozwolić na zakup gry za ok.. 100 zł, a czekanie, aż stanieje, to jak czekanie na koniec świata (kiedyś sie pewnie wydarzy, ale dotychczasowe doświadczenia pokazują, że nie w najbliższej przyszłości) - wystarczy spojrzeć, jak prezentują sie ceny starszych edycji. Tym bardziej, że na zakupie FMa - jak ma chyba żadnej innej gry - można sie srogo przejechać, gdy okaże sie, że bugi zabijają przyjemność rozgrywki.




I ponawiam pytanie: czy na chwilę obecną FM16 jest lepszy, niż ostateczna wersja FM15? Bo planuję grudniowy budżet i nie wiem, czy uwzględnić w nim zakup gry.

 Croocers Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 12:28    #225
Czy ktoś mi może napisać, jak zdjąć kontuzjowanego piłkarza gdy nie mam już zmian?? Zablokowałem się, nie mogę ani grać, ani go zdjąć

 RaaveK Partyzant

Postów: 111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 12:32    #226
O ile jest tak jak w 15 to musisz dać zatwierdź. Nie da się zdjąc tego zawonika, będzie na ekranie taktyki, ale grał nie będzie.

 Oskar77 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2014
Skąd: koło Krakowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 12:36    #227
Dla mnie FM16> FM15.

 Aciel Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 13:01    #228
Jak zmienić sciężkę do grafik i tak dalej?
Widzę, że nie ma już przejrzystej opcji w menu.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 13:50    #229
[quote="tomek12101"]Dziwi mnie jedna rzecz: dlaczego taki klub jak Legia na początku gry ma stan konta na poziomie tylko 1,7 mln euro gdzie w realnym świecie ich budżet wynosi grubo ponad 20mln euro? Dodam że taki sam budżet ma Zagłebie Lubin. To normalne? Wiem że można sobie dopisać pare zer w edytorze ale budżety na początku gry powinny być bardziej realistyczne.[/quote]
Stan konta to będące w danym momencie pieniądze na koncie, nadwyżka.
Budżet to przychody w skali sezonu, w FMie wynoszą dla Legii około 100 mln zł. Więc jeżeli na starcie masz stan konta 1,7 mln, w sezonie przychody wyniosą 100 mln, wydatki na przykład 95 mln, to stan konta po sezonie wyniesie 6,7 mln zł. Pod tym względem wszystko jest w porządku.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2015 21:09    #230
[quote="arvanis"]
I ponawiam pytanie: czy na chwilę obecną FM16 jest lepszy, niż ostateczna wersja FM15? Bo planuję grudniowy budżet i nie wiem, czy uwzględnić w nim zakup gry.[/quote]

Sądząc po demie, jest lepszy o "2 ligi"

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.