Strona

Football Manager 2016 - wishlist

 Keson85 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2015 10:39    #51
1.Newgeni – Gra się fajnie przez mniej więcej 4 sezony. Potem do głosu dochodzą newgeni i jest słabo. Są oni przepakowani. Na każdej pozycji mamy świetnego gracza. Sprzedaż gwiazdy nie jest dramatem bo w ameryce południowej czy Francji można znaleźć bez problemu zstępstwo. W kadrze każdego klubu po kilku latach jest pełno messich, ronaldo itp i odechciewa się grać.

2. CA i PA – boli mnie to, że z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć czy zawodnik w wieku 16-17 lat zostanie gwiazdą światowego formatu. Praktycznie z góry wiadomo, który zawodnik zostanie world player, a który skończy w III lidze. Po kilku latach mając trochę gotówki zaczynamy kupować młodych z potencjałem na 5 gwiazdek i z klubu Tenerife tworzymy drugie Atletico Madryt.

 Keson85 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2015 10:42    #52
3. Noty piłkarzy – denerwuje mnie, że zawodnik ze środka pola, który wykonuje swoją robotę, powstrzymuje rywali, rozdziela piłki na dużym procencie celnych zagrań, dostaje notę 6.5. Inny zawodnik może grać piach, a strzeli bramkę i nota od razu 7.5. Wiadomo, że strzelec dostaję podwyższoną notę, ale nie docenia się pozostałych graczy.

4. Umiejętności piłkarza – tak jak niektóre osoby pisały – zamiast liczb opisujących umiejętności lepiej podzielić je na określenia typu "bardzo dobra", "słaba" , "przeciętna" itp

5. kreator stałych fragmentów gry

6. scouting i transfery też można poprawić. Niektóre transfery przeprowadzane bez pomyślunku (np 8 ŚP). Ogólnie wydaje mi się, że jest dość spora (za duża) rotacja zawodników w czołowych klubach.

7.Więcej niż 3 taktyki w kreatorze

 Makaveli-SoBu Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Pniewy
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2015 19:13    #53
Jaka piękna byłaby to gra gdyby zlikwidowano PA, a rozwój zawodnika zależał tylko i wyłącznie od tego czy gra, jak gra oraz treningu i warunków bazy treningowej...

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2015 19:28    #54
@up i od jego charakteru.

 andrzejz89 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.03.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2015 21:44    #55
Fajnie by było gdyby był bardziej rozbudowany trening a graczy można było "uczyć" zagrań, akcji.
Żeby było tak jak w prawdziwym życiu, klikamy "przeprowadź trening" i po wychodzimy z piłkarzami na boisko w 3D i dajemy im różne ćwiczenia, np ćwiczymy rozegranie wolnych i oni to potem starają się stosować w meczach. Jak mamy problem z celnością strzałów to możemy poświęcić w sesji treningowej więcej czasu na strzały a mniej np na podania itd.

To wszystko czywiście jako opcja dla hardkorowców-fanatyków ale byloby swietne!

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2015 21:12    #56
Co bym chciał zmienić w swoim Fm-ie?

Najważniejsze:

1.Juniorzy – dla każdego kraju przypisany jest poziom juniorów i to głównie od niego zależy jakich będziemy mieć newgenów. Jeśli jest on wysoki to nawet z najgorszą akademią będziemy mieć dobrych, a jeśli będzie niski to możemy mieć najlepszą akademię, najlepszego koordynatora dla juniorów i wszystko najlepsze, a i tak będziemy dostawać same „szroty”. Chciałbym aby ten poziom juniorów wgl został usunięty i na newgenów miał wpływ poziomy akademii, koordynatora, ilość mieszkańców itp. Ewentualnie mógłby ten poziom zostać, ale niech on się zmienia pod względem pewnych czynników bo jak na razie jest on stały. Dla Polski jest on z tego co pamiętam chyba 135, a przecież za np. dwadzieścia, trzydzieści czy pięćdziesiąt lat możemy mieć najlepszych juniorów, albo najgorszych na świecie. Niektórzy grają w FM-a po to aby po wielu sezonach gry zmienić poziom piłkarski w całej lidze więc myślę, że to byłaby dobra zmiana tylko trzeba by ją dobrze dopracować.
2.Premia za miejsce w lidze – powinna bardziej się zmieniać pod względem reputacji. Jeśli gramy polskim klubem i wygrywamy wszystko, a nasza reprezentacja jest na trzecim miejscu w rankingu UEFA to powinny kluby dostawać sporo pieniędzy, a dostają mało. Fakt, że ta premia trochę urośnie, ale na tyle mało, że inne kluby z ligi nie są w stanie osiągnąć dużo wyższego poziomu, a nawet my sami mamy problem bo zawodnicy oczywiście pensje zaraz będą chcieli kosmiczne, choć ich umiejętności wcale na to nie zasługują. Natomiast jeśli np. angielska reprezentacja spadłaby w rankingu UEFA np. na miejsce 30 (co jest praktycznie nie możliwe, ale jakieś szanse zawsze są) to dalej dostawaliby nawet w drugiej lidze po kilka milionów funtów za zajęte miejsce w lidze. Podobnie jest ze sponsorami. Podniosą swoje premie, ale do największych im sporo brakuje. W realnym świecie gdyby nasza reprezentacja naraz zajmowała miejsce w pierwszej trójce rankingu UEFA, bądź jakaś inna która teraz jest poza pierwszą dwudziestką to na pewno premie byłyby na najwyższym światowym poziomie bo sponsorowałyby je największe firmy świata. Może niektórzy powiedzą, że to bez sensu i w realu to nie możliwe bo mamy problem z dotarciem do fazy grupowej Pucharu Europy, ale to jest gra w której potrafimy zdobyć nawet Puchar Mistrzów jak się postaramy. A jeśli w realu byśmy zdobyli Puchar Mistrzów to zaraz byłoby większe zainteresowanie sponsorów i wszystkiego.

Mniej ważne:

1.Frekwencja na stadionie – Nie zmienia się dla reprezentacji, a dla pozostałych klubów zbyt wolno to działa. Przynajmniej odniosłem takie wrażenie.
2.Reputacja reprezentacji – Również się nie zmienia i jest ciągle na stałym poziomie. Gdy wygramy Mistrzostwa Świata i Europy to nic nie podskoczy, a gdy wszystko przegrywamy w eliminacjach to też nic nie spadnie.

P.S.
Pisałem to na szybko, więc nie wiem czy wszystko jasno brzmi. Jeśli nie to będę prostował dokładnie o co mi chodziło ;)

 krystian125_chud... Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2015 21:34    #57
[quote="autor_nieznany"]Witam. Ja chciałbym w nowym FM zobaczyć grywalną IV ligę polską, a oprócz tego np. komentator Szpakokowski żeby komentował wydarzenia na boisku, a ponadto by się przydało wyskakujące okienko z podpowiedzią asystenta. To tylko moje sugestie.[/quote]

Tak przeglądałem sobie te komentarze i odnoszę się do powyższego: Kolego, nie dość, że w FIFIE Szpakowski kaleczy nazwiska piłkarzy (jak i w życiu codziennym) - zamiast Szymon to Bartłomiej Pawłowski, Alvis, Jordi Albi, Felani, Alderweld itd itp. Komentator Szpaka w FM-ie to byłaby kompletna porażka :)

 ajax1976 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2009
Skąd: wawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.07.2015 08:42    #58
a ja bym chcial aby byla mozliwosc organizowania zgrupowan - wyjazd zespolu na zgrupowanie przed sezonem np. w gory.
bylyby rozne osrodki treningowe - tansze , droze - slabsze - lepsze
zawodnicy w zaleznosci od bazy treningowej i innych zmiennych mogliby zyskiwac jakies punkty rozwoju

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.07.2015 14:52    #59
Po pierwsze rozbudowana kwestia finansów managera, teraz mamy tylko wynagrodzenie ktore otrzymujemy ale nie możemy z nim nic zrobić. Fajnie by było abysmy mogli ją rozporządzać, wstawiać do banku, kupować dom, samochód czy samemu sobie finansować szkolenia, kursy, staże a w ekstremalnych sytuacjach kupić sobie klub, lub zarobione pieniadzę przekazac klubowi. Dorobileś się tych milionów w City to przywozisz je do Polski i przekazujesz swojemu nowemu klubowi z 6 ligi :)

Po drugie wiąże sie trochę z pierwszym, a mianowicie bardziej rozbudowany tryb negocjacji kontraktowcych, oferowanie nie tylko pieniędzy ale domu, samochodu, kursu językowego czy innych niematerialnych bonusów.

Po trzecie bardziej rozbudowac interakcje z zawodnikami i ja poprawić. Aby min. nie bylo takich sytuacji, że prognozy mówią, że walczysz o utrzymane, Ty wiesz że Cie stać na puchary i jak piłkarz chce zmienić klub bo che się rozwijać to w 70% przypadków mowisz że ma racje i nie stać Cię na puchary. WTF. Tak samo jest z wymuszaniem transferów, ściagasz grajka za 2-4mln, chłop sie okazuje ponad przecietny i po pół roku dostaje orgazmu ze sie nim zaintersowalo Fenerbace lub Braga i on chce juz tam isć bo jak nie to będzie robił smród w szatni, a najlepiej to abys oddał go za 500k lub nawet za darmo bo on tego chce. W słabszych klubach szansa na zatrzymanie takiego zawodnika jest mala. On chce już bo sie nim interesuja a w 70% takich przypadkow gra w II zespole tej Bragi i to 5 spotkań w sezonie.

Po czwarte wg mnie bardzo nierealistyczne wymagania za piłkarzy przez niektore klubu, głownie chodzi o juniorów. Rozumiem, że klub nie chce stracić zawodnika więc daje zaporową cenę. Tylko że ode mnie chce 10mln a tydzień pózniej ten sam zawodnik idzie za 700k do jakiś leszczy. Przydaloby się to jakoś poprawić.

Po piąte silnik meczów. Jest nieźle ale mimo to widać że są mecze ktorych nie da się wygrać oraz schematy przebiegów meczu, nie raz mi się zdarzaly mecze kopie w 100% oraz takie w ktorych po 10 min wiedziałeś że nie wygrasz. No i to mnie najbardziej wkurza, gram dosyć często na kluczowych(sprawdząłem róznymi taktykami, reakcjami itp.) i jak ja potrzebuje strzelić gola i powiedzmy zostało 5min do końca to nie ma bata w zdecydowanie większości sytuacji nie ma żadnej kluczowej sytuacji, ale jak przeciwnik potrzebuje tego gola, to skubaniec ma przez te równe 5min ciągle sytuacje. Nie oznacza to że strzeli tego gola, ale lapie wkurw. No i zbyt duzo kontr goli w ciągu 2min

Po szoste może więcej mozliwych budynków do wybudowanie ktore zwięszkalyby bonus. Np wlasne spa czy klinika dla piłkarzy.

Po siódme trochę wiekszy wpływ w negocjacach w kwestii klubów partnerskich oraz filialnych.

Po ósme mozliwość samemu tworzenia reszty druzyn klubowych bez uzywania edytora a mianowicie czesto się zdarza, że klubie jest tylko I zespól i u-19, a ja chcialbym stworzyć sobie zespół II lub powiedzmy rocznik u-16 (bez przydzialu do ligi aby miec po prostu) W ekstremalnych sytuacjach mieć mozliwość zlożenia licencji na gre w nizszych ligach naszym rezerwow. Przykladowo Benfica ma I zespół, Benfice B i u-19 i wszysyc graja w ligach, a ja Madeira mam tylko I zespół i u-19 i lipa bo jak kogoś nie chcę to musze go wywalać do u-19 i zpostaje tylko wypozyczanie.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.07.2015 o godz. 15:01

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.07.2015 15:14    #60
[quote="student137"]Po pierwsze rozbudowana kwestia finansów managera, teraz mamy tylko wynagrodzenie ktore otrzymujemy ale nie możemy z nim nic zrobić. Fajnie by było abysmy mogli ją rozporządzać, wstawiać do banku, kupować dom, samochód czy samemu sobie finansować szkolenia, kursy, staże a w ekstremalnych sytuacjach kupić sobie klub, lub zarobione pieniadzę przekazac klubowi. Dorobileś się tych milionów w City to przywozisz je do Polski i przekazujesz swojemu nowemu klubowi z 6 ligi :)

Po drugie wiąże sie trochę z pierwszym, a mianowicie bardziej rozbudowany tryb negocjacji kontraktowcych, oferowanie nie tylko pieniędzy ale domu, samochodu, kursu językowego czy innych niematerialnych bonusów.

Po trzecie bardziej rozbudowac interakcje z zawodnikami i ja poprawić. Aby min. nie bylo takich sytuacji, że prognozy mówią, że walczysz o utrzymane, Ty wiesz że Cie stać na puchary i jak piłkarz chce zmienić klub bo che się rozwijać to w 70% przypadków mowisz że ma racje i nie stać Cię na puchary. WTF. Tak samo jest z wymuszaniem transferów, ściagasz grajka za 2-4mln, chłop sie okazuje ponad przecietny i po pół roku dostaje orgazmu ze sie nim zaintersowalo Fenerbace lub Braga i on chce juz tam isć bo jak nie to będzie robił smród w szatni, a najlepiej to abys oddał go za 500k lub nawet za darmo bo on tego chce. W słabszych klubach szansa na zatrzymanie takiego zawodnika jest mala. On chce już bo sie nim interesuja a w 70% takich przypadkow gra w II zespole tej Bragi i to 5 spotkań w sezonie.

Po czwarte wg mnie bardzo nierealistyczne wymagania za piłkarzy przez niektore klubu, głownie chodzi o juniorów. Rozumiem, że klub nie chce stracić zawodnika więc daje zaporową cenę. Tylko że ode mnie chce 10mln a tydzień pózniej ten sam zawodnik idzie za 700k do jakiś leszczy. Przydaloby się to jakoś poprawić.

Po piąte silnik meczów. Jest nieźle ale mimo to widać że są mecze ktorych nie da się wygrać oraz schematy przebiegów meczu, nie raz mi się zdarzaly mecze kopie w 100% oraz takie w ktorych po 10 min wiedziałeś że nie wygrasz. No i to mnie najbardziej wkurza, gram dosyć często na kluczowych(sprawdząłem róznymi taktykami, reakcjami itp.) i jak ja potrzebuje strzelić gola i powiedzmy zostało 5min do końca to nie ma bata w zdecydowanie większości sytuacji nie ma żadnej kluczowej sytuacji, ale jak przeciwnik potrzebuje tego gola, to skubaniec ma przez te równe 5min ciągle sytuacje. Nie oznacza to że strzeli tego gola, ale lapie wkurw. No i zbyt duzo kontr goli w ciągu 2min

Po szoste może więcej mozliwych budynków do wybudowanie ktore zwięszkalyby bonus. Np wlasne spa czy klinika dla piłkarzy.

Po siódme trochę wiekszy wpływ w negocjacach w kwestii klubów partnerskich oraz filialnych.

Po ósme mozliwość samemu tworzenia reszty druzyn klubowych bez uzywania edytora a mianowicie czesto się zdarza, że klubie jest tylko I zespól i u-19, a ja chcialbym stworzyć sobie zespół II lub powiedzmy rocznik u-16 (bez przydzialu do ligi aby miec po prostu) W ekstremalnych sytuacjach mieć mozliwość zlożenia licencji na gre w nizszych ligach naszym rezerwow. Przykladowo Benfica ma I zespół, Benfice B i u-19 i wszysyc graja w ligach, a ja Madeira mam tylko I zespół i u-19 i lipa bo jak kogoś nie chcę to musze go wywalać do u-19 i zpostaje tylko wypozyczanie.[/quote]

Zgadza się - teraz do kontraktów dodaje się np. wynjęcie mieszkania, kurs językowy itp.
Mnie ostatnio wkurza kwestia równowagi pomiędzy kwotą na transfery a kasą na koncie. Teraz tak mam, że kwota do wydania to ponad 40 mln a kasa na koncie to 30 mln.
Druga rzecz to rozwój asystenta - zauważyłem, że scouci powiększają swoje atrybuty zaś asystent nie, wiec to do poprawki.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.