Strona

Football Manager 2016 BETA - wrażenia

 taczek Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2011
Skąd: Pułtusk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 12:21    #251
Ja mam inną wersję słowa kradzież wg mnie to jakbyś niósł do domu grę i ja bym ci wyrwał to by była kradzież a tak to ktoś dobrowolnie wstawia. Oczywiście świetna ale jest słabo dopracowana czytałem komentarze do Bety i kolejny rok trzeba czekać na patche bo znowu jakieś wyniki z kosmosu czy kontuzja z kontuzją

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 13:09    #252
[quote="taczek"]Ja mam inną wersję słowa kradzież wg mnie to jakbyś niósł do domu grę i ja bym ci wyrwał to by była kradzież a tak to ktoś dobrowolnie wstawia. Oczywiście świetna ale jest słabo dopracowana czytałem komentarze do Bety i kolejny rok trzeba czekać na patche bo znowu jakieś wyniki z kosmosu czy kontuzja z kontuzją[/quote]

Po to masz demo, spodoba się - kupisz, nie - nie kupisz.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 13:21    #253
[quote="taczek"]Ja mam inną wersję słowa kradzież [/quote]

Nie ma innej wersji, kradzież to kradzież. I jest to ujęte prawnie. Ściąganie z torrentów to piractwo, a piractwo w Polsce jest karane, tak jak koledzy pisali wyżej, chcesz pograć to ściągnij sobie demo. Spodoba się to kupisz, a jak nie, to nie kupisz, proste.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 14:37    #254
[quote="kell1987"][quote="taczek"]Ja mam inną wersję słowa kradzież [/quote]

Nie ma innej wersji, kradzież to kradzież. I jest to ujęte prawnie. Ściąganie z torrentów to piractwo, a piractwo w Polsce jest karane, tak jak koledzy pisali wyżej, chcesz pograć to ściągnij sobie demo. Spodoba się to kupisz, a jak nie, to nie kupisz, proste.[/quote]

Nie pochwalam piractwa, wszystkie moje Fm to oryginały :) Ale kolega się myli, w myśl polskiego prawa karane jest udostępnianie a nie ściaganie. Samo sciąganie jest legalne, staje się nielegalne w momencie udostępniania innym np wstawianie na forum linka czy udostępnianie przez torrenta(przy czym da się sciągać legalnie z torrenta, likwidując to z czego slynna programy do torrentów a mianowicie zablokowania udostępniania).

Oczywiście te przepisy tyczą się się filmów, gier muzyki itp ( pod warunkiem że nie mialy jeszcze premiery w Polsce). Z niej wyłączone są wszelkiej maści programy użytkowe.

Moralnie jest to kradzież, prawnie nie


PS:
ART. 23 USTAWY O PRAWIE AUTORSKIM
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 12.11.2015 o godz. 14:44

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 14:54    #255
[quote="student137"][quote="kell1987"][quote="taczek"]Ja mam inną wersję słowa kradzież [/quote]

Nie ma innej wersji, kradzież to kradzież. I jest to ujęte prawnie. Ściąganie z torrentów to piractwo, a piractwo w Polsce jest karane, tak jak koledzy pisali wyżej, chcesz pograć to ściągnij sobie demo. Spodoba się to kupisz, a jak nie, to nie kupisz, proste.[/quote]

Nie pochwalam piractwa, wszystkie moje Fm to oryginały :) Ale kolega się myli, w myśl polskiego prawa karane jest udostępnianie a nie ściaganie. Samo sciąganie jest legalne, staje się nielegalne w momencie udostępniania innym np wstawianie na forum linka czy udostępnianie przez torrenta(przy czym da się sciągać legalnie z torrenta, likwidując to z czego slynna programy do torrentów a mianowicie zablokowania udostępniania).

Oczywiście te przepisy tyczą się się filmów, gier muzyki itp ( pod warunkiem że nie mialy jeszcze premiery w Polsce). Z niej wyłączone są wszelkiej maści programy użytkowe.

Moralnie jest to kradzież, prawnie nie


PS:
ART. 23 USTAWY O PRAWIE AUTORSKIM
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.[/quote]

Oczywiście masz rację, nie słusznie założyłem, że jak ściągasz z torrentów to również udostępniasz. O opcjach wyłączenia udostępniania nie pomyślałem, być może w związku z brakiem doświadczenia w tej dziedzinie ;)

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 15:05    #256
oczywiście to nie zmiania faktu, że w ten sposób odbiera się twórcom dochód na który zasluzyli, pomijając czy im cos wszyło czy nie.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 15:15    #257
tak jak to ująłeś bardzo fajnie ująłeś to wyżej, tzn. "kradzież moralna" ;)

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 15:30    #258
Przy czym mozna dywagować czy jest to w ogóle kradzież sensu sctricto. Bo jak ukradniesz komuś auto to on go nie będzie mieć, tu mamy sytuację zduplikowania, skopiowania czyjejś własności. Bardzo podobną do kserowania książek, ale tu i tu placi sie opłatę reprograficzną.

Mamy tak naprawdę kwestię własności intelektualnej.

Upraszczając zagadnienie do 1 do 1 to kserownie jest tym samym co ściaganie. Ale obie sytuacje sa róznie traktowane a sa tym samym z opłatą reprograficzną. Obie czynności sa piractwem ale waga kserowania jest marginalizowana wręcz traktowana jak coś normalnego i zgodnego z prawem.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.11.2015 o godz. 15:35

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 16:19    #259
z tymże, przy kserowaniu zazwyczaj jest zgoda twórcy, a w przypadku powielania gier już nie bardzo. Bo przecież można by zrobić coś takiego jak "biblioteka" gier, gdzie idziesz i "wypożyczasz" sobie grę, tylko który "twórca" by się na to zgodził? Nowych książek też raczej w bibliotekach nie uświadczysz, bo wydawcy liczą jeszcze na zarobek, dopiero po czasie trafiają one do bilbiotek. Podobnie mogło by być z grami, ale raczej rzadko się zdarza dostać jakąś za darmo. Chociaz kiedyś udało mi się kupić Civilzation 5 za jakieś grosze.

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2015 16:42    #260
[quote="kell1987"]z tymże, przy kserowaniu zazwyczaj jest zgoda twórcy, a w przypadku powielania gier już nie bardzo. Bo przecież można by zrobić coś takiego jak "biblioteka" gier, gdzie idziesz i "wypożyczasz" sobie grę, tylko który "twórca" by się na to zgodził? Nowych książek też raczej w bibliotekach nie uświadczysz, bo wydawcy liczą jeszcze na zarobek, dopiero po czasie trafiają one do bilbiotek. Podobnie mogło by być z grami, ale raczej rzadko się zdarza dostać jakąś za darmo. Chociaz kiedyś udało mi się kupić Civilzation 5 za jakieś grosze.[/quote]

Prakrycznie co misiac na Originie jest gra do pobrania za darmo.

Strona

Temat zamknięty.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.