Pierwsze wrażenia FM 2013 - dyskusja

 Alan Szira Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2012
Skąd: DG
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2012 16:58    #11
[quote="Mar1992"][quote="Alan Szira"]W FM 2011 zdobylem majstra Blackburnem - w drugim sezonie, bo w pierwszym przegralem roznia bramek [/quote] Przecież to jest nie do pomyślenia, żeby Blackburn było dwa sezony z rzędu na podium. Bug? :)[/quote]

SKILL MÓJ KOLEGO ;) SKILL

 jaqb Partyzant

Postów: 232
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2012 17:23    #12
[quote="Arcadius"]
-jesli chodzi o trening to absolutnie sie nie zgodze. ten jest o wiele bardziej realistyczny od tego z fm12. zawodnicy w klubach trenuja w grupie, ewentualnie ktorys skupia sie bardziej na jakims konkretnym aspekcie gry. nie ma czegos takiego IRL, ze kazdy zawodnik ma osobny program treningowy. chcesz wychowac sobie snajpera? ustaw focus na pozycji lisa pola karnego. w czym problem?[/quote]

A co jeśli chcesz wyszkolić gracza aby mógł grać na kilku pozycjach, czy mógł występować w różnych rolach na boisku. Według mnie jest to ten sam trening, co w FM12 tylko podany w innej formie z dużymi ograniczeniami. Ograniczenia polegają na tym, że załóżmy masz 18-latka, który jest skrzydłowym, ale ma słabe atrybuty dośrodkowań, szybkości i wytrzymałości. W FM12 mogłeś ustawić odpowiednio suwaki + dodać trening dodatkowy, więc ustawił byś np. odpowiednio atak, aerobik i siłę na mocno oraz pozostałe suwaczki. Oprócz tego zawodnik mógł mieć dodatkowy trening np. szybkości. W FM13 oczywiście możesz ustawić trening indywidualny na "skrzydłowy", ale nie będzie on dotyczył atrybutów fizycznych. Musiałbyś dodatkowo ustawić trening CAŁEJ drużyny na kondycja. Piszę z pamięci, ale przyjrzałem się temu treningowi ról i większości przypadków nie trenuje się w nim atrybutów fizycznych, przynajmniej tak wygląda z opisu (gdy wybierze się w prawym górnym rogu i podświetla atrybuty kolorami)
Według mnie w najnowszej wersji trening jest gorzej niż zły. No, chyba, że czegoś nie zrozumiałem - to proszę mnie oświecić :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.10.2012 o godz. 17:26

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2012 17:41    #13
A u mnie w 1 sezonie Arsenal leci na mistrza, gonią go Manchestery i Chelsea, Stoke w środku tabeli, Southampton walczy o utrzymanie.
Polska Gola

 glimi Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.10.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2012 18:28    #14
Mam nadzieje że w pełnej wersji tłumaczenie będzie poprawione bo teraz co jakiś czas trafiają się nie przetłumaczone fragmenty. Np podczas rozmowy z zarządem o szkoleniu trenera.

 Primitive Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.04.2012
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2012 18:30    #15
jak dla mnie niestety beta jest niegrywalna. przy każdej próbie rozegrania meczu coś się wykrzacza - a to jak właczam powtórkę, a to jak klikam "Graj". nie przebrnąłem nawet jednego spotkania towarzyskiego. grałem (próbowałem -_-) Almerią.

ale! spostrzeżenia mam. trening - in plus. mniej zabawy, więcej konkretów, a o to chodzi. więcej statystyk, więcej personelu - in plus. na temat silnika meczowego się nie wypowiem - bo tak jak pisałem za każdym razem wywalało mnie z gry, nie miałem już siły więcej próbować.

z niecierpliwością czekam na finalną wersję. na razie wróciłem do FM12, co by się rozgrzać.

pozdrowienia!
iha!

 setville Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Wroclove
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2012 10:09    #16
mam pytanie bo przymierzam sie do kupna 13:) i slyszalem kiedys ze 1 cd-key moze byc uzywany na kilka komputerow (oczywiscie chodzi o rozgrywke internetowa) czy to jest prawda?:)

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2012 10:41    #17
Klucz do gry jest przypisany do konta Steam i może być używany na wielu komputerach ale nie jednocześnie i nie do gry sieciowej.

 jekert Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.07.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2012 15:13    #18
Ja troszkę jestem rozczarowany szybkością działania gry. W porównaniu do 12 działa znacznie wolniej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Fakt, że włączam wszystkie ligi i max zawodników, ale sprzęt słaby nie jest. Na 12 ładnie to chodziło. Zobaczymy co pokaże wersja finalna.

 mozej Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2012 15:04    #19
akt - prędkość gry nie powala czego się nie spodziewałem.
Co mnie drażni w nowym FM to fakt, że obrońcy są jak dzieci z przedszkola - dlaczego? Bo przy stałych fragmentach gry wszyscy obrońcy biegną do piłki zamiast trzymać się pozycji i w efekcie gdy z prawej strony są moi to lewa jest wolna i zawodnicy drużyny przeciwnej spokojnie mi bramkę ładują - ba nawet zdążą między sobą jeszcze podania wymienić.
Bramkarz - za każdym razem czy przy strzale z 5 metrów czy 40 nie łapie piłki tylko wybija ją przed siebie - z reguły pod nogi gości i gol - oczywiście to działa w obie strony ale... no właśnie za każdym razem dziwnym trafem są na pozycji spalonej!
Dalej - mój asystent odpowiada za trening przedmeczowy i teraz - co mecz mi mówi, że nasze zachowanie przy stałych fragmentach gry woła o pomstę do nieba i trzeba o tym pamiętać przy kolejnym treningu przedmeczowym - szkoda tylko, że nic z tym nie robi no po za mówieniem o tym.
No i przebieg gry tzn. średnio w meczu oddaję po 20 strzałów na bramkę przeciwnika i połowa jest celna ale udaje mi się strzelił 1-2 bramki podczas gdy przeciwnik oddaje czasem nawet 5 strzałów - 3 są celne i zdobywa 2 gole - tak było w meczu z drużyną Chrobry Głogów (?!) wygrali 2:0 oddając 3 celne strzały ! Dalej mecz z Bełchatowem oddałem 30 strzałów - 12 celnych - Bełchatów 3 strzały - 1 celny i wynik 1:1 !
I u mnie to jest norma ale bardzo irytuje i zniechęca bo co z tego, że moja drużyna cały czas atakuje jak pójdzie jednak kontra i będzie gol.
Czy Wy też tak macie? Jeśli tak to jak sobie z tym poradziliście?

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2012 17:31    #20
Jednocześnie, ale korzystając w offline.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.