Strona

Polska Scena FM

 Piotr Sebastian Młody aktywista

Postów: 355
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2006
Skąd: Wrocek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 12:33    #611
[quote="Pucek"](...)zwłaszcza w pewnej kulturze, bliskiej mi z wielu względów tożsamościowych zasada minimalizowania niezgody i maksymalizowania zgody nie jest tak naprawdę uniwersalna.[/quote]

Polaryzacja stanowisk jest pożytecznym narzędziem, ale jedynie w przypadku współistnienia wielu różnorodnych opinii. W tej sytuacji nie tylko się nie przydaje, ale podkreśla jeszcze dzielące obie strony różnice.

Fałszywa zgoda czy niezgoda brzmią korzystnie, ale prócz prostego spostrzeżenia nie wnoszą do dyskusji nic nowego. Nie opierałbym się na nich w budowaniu własnego poglądu na dalsze losy sceny. Jeżeli zaś "fałszywa zgoda" miałaby w twoim zamiarze określać moje stanowisko, to obawiam się, że rozminąłeś się z prawdą. Zarówno podczas rozmów z Ceyvolem, jak i z Mahdim byłem pytany o moje stanowisko w tej sprawie i w obu przypadkach negatywnie oceniłem przebieg konfliktu oraz zachowanie obu stron. Próbowałem także zbliżyć zwaśnione strony i zażegnać konflikt. Nie udało się to, a obie strony zgodnie wykluczyły możliwość jakiejkolwiek współpracy ze sobą w przyszłości.

W odniesieniu do mojej osoby oraz CFM nie wyrażono takiego sprzeciwu, pomimo mojej krytycznej oceny oraz jasno wyrażonego stanowiska, że zamierzam współpracować ze wszystkimi POMIMO podziałów i NAD podziałami. Warunkiem takiej współpracy są zawsze wspólny cel, dobra wola obu stron oraz szacunek w kontaktach. Dopóki te warunki będą spełnione, dopóty współpraca będzie możliwa, nawet jeżeli dochodzi między nami do poważnych rozbieżności w ocenach, poglądach czy opiniach.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 12:49    #612
Rozmijamy się nie tyle z prawdą, co z tym, co uznajemy za temat tej dyskusji. Zostawię to.

Zapytam zatem o Twoje stanowisko wobec Rozgrywki Mistrzów i proszę o odpowiedź na te dwa pytania:

1. Jak odnosisz się do stosowania przez zwycięzcę pierwszej edycji Rozgrywki Mistrzów ustawienia, które można uznać za killer taktykę?
2. Czy kasowanie kont wybranym przez Mahdiego użytkownikom MFM - co uniemożliwia im udział w drugiej edycji Rozgrywki Mistrzów - jest wpływaniem na potencjalne wyniki konkursu i wykroczeniem nad kompetencje wybranego szefa RM?
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 13:25    #613
Moim zdaniem Mahdi może sobie sam decydować, kto będzie brał udział, a kto nie. Wynika to z prostego względu. To jest jego turniej i jego pieniądze. Równie dobrze co roku mógłby zapraszać do udziału w turnieju głównym siebie, swoją żonę i swojego psa, a jaki to miałoby wpływ na działalność strony MFM przemilczę. Tak więc, jak ktoś chce wziąć udział w turnieju to musi zaakpceptować zasady wprowadzone przez Pana Łukasza oraz resztę redakcji MFM oraz "przymknąć oczy" na pewne zachowania.
Ja wiem, że się nie zgadzam z takim podejściem do "graczy", dlatego jestem pewnien, że ten turniej mnie nie dotyczy i udziału na pewno nie wezmę.

 Piotr Sebastian Młody aktywista

Postów: 355
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2006
Skąd: Wrocek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 14:40    #614
[quote="Pucek"]1. Jak odnosisz się do stosowania przez zwycięzcę pierwszej edycji Rozgrywki Mistrzów ustawienia, które można uznać za killer taktykę?[/quote]
Niestety silnik FM posiada ten poważny błąd, którego wykorzystanie powoduje znaczne odchylenia otrzymywanych wyników. Silnik meczowy interpretuje SFG w sposób statyczny, co dzięki wektorowemu ujęciu pozycji oraz ruchu zawodników, można bez trudu wykorzystać wobec AI bowiem silnik korzysta wyłącznie z kilku schematów ustawień, które zmieniają się w zależności od stosowanej formacji i to pod warunkiem, że formacje wykorzystują różne pozycje zawodników (np. DM w miejsce PŚ itp.). Przy zastosowaniu odpowiedniego systemu rozegrania SFG (w FM14 znam siedem, a w FM15 pięć schematów), rozkład dwumianowy notuje wzrost wartości o dokładnie 42,1% przy 72 pomiarach (sic!) w stosunku do wartości sprzed pomiaru. Wartość jest praktycznie niezmienna bez względu na stosowaną taktykę oraz klub (Eibar w systemie 4-4-2 - 37,5% w 24 pomiarach, Barcelona 4-3-3 - 46,2% przy 20 próbach, Lazio 4-2-3-1 - 39,1% w 26 próbach). Należałoby więc nakazać w regulaminie rozgrywki stosowanie wyłącznie domyślnych ustawień SFG w swoich taktykach. Nie wiem jednak czy można to skutecznie kontrolować?

[quote="Pucek"]2. Czy kasowanie kont wybranym przez Mahdiego użytkownikom MFM - co uniemożliwia im udział w drugiej edycji Rozgrywki Mistrzów - jest wpływaniem na potencjalne wyniki konkursu i wykroczeniem nad kompetencje wybranego szefa RM?[/quote]
To oczywiste i niedopuszczalne. Mam nadzieję, że druga edycja RM będzie także nowym otwarciem, a jej organizatorzy zrozumieją, że jeżeli chcą aspirować do miana Mistrzostw Polski, to poszerzanie jej zasięgu jest warunkiem SINE QUA NON. W innym przypadku będą takimi tylko z nazwy.

// Edytowano 15 razy, ostatni raz 23.02.2016 o godz. 14:43

 Lucas. Partyzant

Postów: 608
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2010
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 15:24    #615
[quote="Piotr Sebastian"]To oczywiste i niedopuszczalne. Mam nadzieję, że druga edycja RM będzie także nowym otwarciem, a jej organizatorzy zrozumieją, że jeżeli chcą aspirować do miana Mistrzostw Polski, to poszerzanie jej zasięgu jest warunkiem SINE QUA NON. W innym przypadku będą takimi tylko z nazwy.[/quote]

Święte słowa. Niech to ktoś wydrukuje i wyśle gołębiem do Bristolu! Termin Mistrzostw Polski przysparza ogrom odpowiedzialności i jeżeli pan Łukasz chce sobie ujmować potencjalnych oponentów, to powinien zmienić nazwę turnieju na Mistrzostwa Zwolenników Mahdiego.

 IamTheSwarn Partyzant

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2016
Skąd: Olsztyn/Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 15:44    #616
Ja dostałem odpowiedź od Rednacza, że nie ma niestety takiej możliwości. Co więcej mój współlokator, bogu ducha winny człowiek (chyba tylko to ,że dzieli ze mną jeden internet), nie ma możliwości zalogowania się an MFM. Napisawszy na mail lobuzek343 - nie otrzymał żadnej informacji zwrotnej, a chciałby również w tym uczestniczyć. ( Swoją drogą ciekawy z niego przypadek, zna chyba 3 piłkarzy Lewandowski, Dudek, Olisadebe, co zupełnie mu nie przeszkadza w bawieniu się cyferkami i taktykami, no i prowadzi drużyne rewolucji, skoro i tak nikogo nie zna, więc może zyskać ). Więc proponuje jakąś decyzje, albo Mistrzostwa Polski, albo MZM.

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 17:18    #617
Piotrze, po Twoich słowach czuję się rozgoryczony.

Masz jakąś renomę wśród bywalców sceny, Twoje opinie są często celne i opisujące rzeczywisty stan rzeczy, jednak to co przeczytałem na temat Twojej opinii o mahdim lekko mnie przeraziło - opisałeś go, po prywatnej korespondencji >> tyle i aż tyle. Wygląda na to, że to co robi wydawca serwisu o football managerze z uczestnikami tejże sceny ( ba, też użytkownikami CFM) miało drugorzędne znaczenie. Zapytaj ilu użytkowników pisało z mahdim prywatnie. Jedno jest pewne - gdy jesteś mu potrzebny to jest ok, gdy już nie - dostajesz groźby, epitety itp.
Ciężko zgodzić się z tekstem w stylu : jestem obserwatorem, nie jestem arbitrem, gdzie Twoją osobą w dużej mierze firmuje się projekt. Policz w ilu komentarzach i tekstach o Tobie wspomniano - nie mi oceniać, czy to chwyt marketingowy czy wewnętrzne ustalenia. Jednak ciężko znaleźć usprawiedliwienie na brak zdecydowanej reakcji z Twojej strony na te działania, które zostały podjęte względem użytkowników tejże sceny. Jeżeli chcesz by utożsamiano Ciebie z projektem/serwisem, gdzie wydawca i organizator traktuje ludzi jak głupich bezmózgich ludzików, którzy nie mają prawa się sprzeciwić.

Dziwię się, że udało Ci się wyegzekwować od mahdiego by zrzekł się łączności z RM na polu uczestnictwa - tyle i aż tyle. Może ktoś mnie poprawi, jednak nigdy nie spotkałem się z konkursem/turniejem etc, gdzie organizator i sponsor byłby jego uczestnikiem. Już uchylenie rąbka tajemnicy w kwestii lojalki pokazało, że zakres pracy szefa RM koliduje z działaniem serwisu, gdyż nie pojęte jest to by szef RM wybrany w jednym celu dodatkowo wikłał się w inne sprawy jak np. klikanie mocne. Jego zakres obowiązków jest tak szeroki i tak wchodzący w inne obszary serwisu, że wypacza jego transparentność.
Ewidentnym konfliktem jest uczestnictwo mahdiego w RM jako uczestnika oraz jako wydawcy serwisu. Co w przypadku, gdy ktoś oskarży mahdiego o krętactwo w rozgrywce i okaże się to prawdą? Już widzę, jak wydawca serwisu zostanie usunięty. Co w sytuacjach, gdy pojawią się krytyczne oceny lub komentarze - będzie banowanie i wyrzucanie.
Piotrze nie jesteś biernym obserwatorem - wątpię by zależy Ci by ktoś Twoją osobą zbijał kapitał, przy okazji pisząc pięknie z Tobą a na polu serwisu (prawdopodobnie) urągał wartościom, które rządzą Twoim życiem.

 pulkownik_jakusz... Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 17:55    #618
W pełni popieram @romantico i KOPM!
Szanowny Piotrze Sebastianie, który jesteś znany każdemu, kto w CM/FM grał i odwiedzał tematyczne sajty - o ile na dobre imię pracuje się długo, o tyle na ryj można paść w jednej chwili. Nie chodzi o RM, bo inicjatywa sama w sobie jest naprawdę bardzo fajna. Chodzi o otoczkę i wykonanie. A jeśli chodzi o wykonanie, to założę się, że nie masz na to 100% wpływu. Banicja i usuwanie kont - jak napisał Kira (znany tutaj jako IamTheSwarn) - w sposób bezpośredni zmierza do przeobrażenia Mistrzostw w MZM. Życzę Tobie, jak i każdemu zaangażowanemu w projekt, byście nie musieli nigdy mówić, oraz być oceniani jako MFM - My Fatal Mistake.

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2016 18:01    #619
Edit: wkradły się błędy.

Piotrze, po Twoich słowach czuję się rozgoryczony.

Masz jakąś renomę wśród bywalców sceny, Twoje opinie są często celne i opisujące rzeczywisty stan rzeczy, jednak to co przeczytałem na temat Twojej opinii o mahdim lekko mnie przeraziło - opisałeś go, po prywatnej korespondencji >> tyle i aż tyle. Wygląda na to, że to co robi wydawca serwisu o football managerze z uczestnikami tejże sceny ( ba, też użytkownikami CFM) miało drugorzędne znaczenie. Zapytaj ilu użytkowników pisało z mahdim prywatnie. Jedno jest pewne - gdy jesteś mu potrzebny to jest ok, gdy już nie - dostajesz groźby, epitety itp.
Ciężko zgodzić się z tekstem w stylu : jestem obserwatorem, nie jestem arbitrem, gdzie Twoją osobą w dużej mierze firmuje się projekt. Policz w ilu komentarzach i tekstach o Tobie wspomniano - nie mi oceniać, czy to chwyt marketingowy czy wewnętrzne ustalenia. Jednak ciężko znaleźć usprawiedliwienie na brak zdecydowanej reakcji z Twojej strony na te działania, które zostały podjęte względem użytkowników tejże sceny. Jeżeli chcesz by utożsamiano Ciebie z projektem/serwisem, gdzie wydawca i organizator traktuje ludzi jak głupich bezmózgich ludzików, którzy nie mają prawa się sprzeciwić, tym bardziej ogarnia mnie rozgoryczenie.

Dziwię się, że udało Ci się wyegzekwować od mahdiego by zrzekł się łączności z RM na polu kierownictwa - tyle i aż tyle. Może ktoś mnie poprawi, jednak nigdy nie spotkałem się z konkursem/turniejem etc, gdzie organizator i sponsor byłby jego uczestnikiem. Już uchylenie rąbka tajemnicy w kwestii lojalki pokazało, że zakres pracy szefa RM koliduje z działaniem serwisu, gdyż nie pojęte jest to by szef RM wybrany w jednym celu dodatkowo wikłał się w inne sprawy jak np. klikanie mocne. Jego zakres obowiązków jest tak szeroki i tak wchodzący w inne obszary serwisu, że wypacza jego transparentność.
Ewidentnym konfliktem jest uczestnictwo mahdiego w RM jako uczestnika oraz jako wydawcy serwisu. Co w przypadku, gdy ktoś oskarży mahdiego o krętactwo w rozgrywce i okaże się to prawdą? Już widzę, jak wydawca serwisu zostanie usunięty. Co w sytuacjach, gdy pojawią się krytyczne oceny lub komentarze - będzie banowanie i wyrzucanie.
Piotrze nie jesteś biernym obserwatorem - wątpię by zależy Ci by ktoś Twoją osobą zbijał kapitał, przy okazji pisząc pięknie z Tobą a na polu serwisu (prawdopodobnie) urągał wartościom, które rządzą Twoim życiem.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2016 19:36    #620
[quote="mahdi"]
Już w środę lub czwartek zostanie ogłoszony nowy system punktowania sukcesów osiągniętych przez uczestników eliminacji Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów.[/quote]
Jeszcze 4,5 h. Oczekujemy z niecierpliwością na spełnienie słów mesjasza.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.