Strona

TUTAJ NAKRZYCZ NA FOOTBALL MANAGERA

 Raskal Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2017 11:13    #771
[quote="Slayer666"][quote="Foxyr"]@TakiKuba co do tych taktyk to nwm jak złe polecenia musisz dobierać do jednego napastnika, że to nie działa. Klasyczne 4-2-3-1 to bardzo dobre ustawienie i mam wrażenie, że najbardziej popularne, przynajmniej wśród początkujących.

Ale... ja tu w innym celu! To co odwalają bramkarze to przechodzi ludzkie pojęcie i patrzeć się na to nie da. Buffon, De Gea, Ter Stegen, Oblak, Szczęsny, Kiełpin, Rajković, Tobi.. każdy jeden bramkarz w tej grze nie może jednego meczu zagrać bez złapania piłki i wyskoczenia z nią poza boisko. Kurde, dosłownie. Łapie miękkie dośrodkowanie i wypada z nim poza boisko - rożny dla przeciwników. Takie akcje nawet w B klasie nie są czymś codziennym (tam prędzej bramkarz piłki nie złapie, ale jak już złapie to nie wyskoczy z nią za linię końcową!) a co dopiero w Lidze Mistrzów! Ale jak ktoś spieprzył te linijki kodu odpowiedzialne za grę bramkarzy to potem
tak wygląda.[/quote]
Nigdy nie miałem podobnej sytuacji w FM 2017 a grywam często w Ligue 2 więc takie błędy w rzemiośle powinny zdarzać się często.Grasz na oryginale?[/quote]

Podobnie jak kolega wyżej też nie miałem nigdy takiej sytuacji.

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2017 13:38    #772
No niem mówcie-ja często mam identyczną sytuację-ewidentny błąd silnika.Bramkarz łapie piłkę i wychodzi z nią poza pole gry-rożny dla przeciwnika.Zdarzało mi się to gdy grałem mocnymi zespołami (OM) i średniakami jak np Bristol Rovers-poziom drużyny jest bez znaczenia.Podobnie debilne wybicia na róg-obrońca ma dużo miejsca,może podać gdziekolwiek czy wybić na aut -ale nie -musi na róg!

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.09.2017 14:29    #773
[quote="TakiKuba"]Jak. Powiedzcie mi kurwa jak. Jak można grać z przewagą dwóch zawodników ponad połowę meczu i nie tyle ze tego nie wygrać co kurwa nie stworzyć ABSOLUTNIEJ ŻADNEJ AKCJI, za to Juve jak cisnęło tak cisnęło akcjami dalej.
Przecież to jest kurwa chore. Jakim uejm ta wkurwiająca gra tworzy takie rzeczy. Kiedy oni w końcu zrobią coś z tym jebanym "algorytmem" meczowym który jest tak bardzo chujowy że nawet jakby przeciwników było sześciu to i tak bym ten mecz przegrał bo tak algorytm postanowił. Od paru lat tak jest i to jest chore.

[/quote]

To jeszcze nic. Gram 1/2 LM z Bayernem, na który trafiam po raz 4 z rzędu(2 razy faza pucharowa i grupowa). Dostają lanie po 6-0, 5-0, 8-0 i 9-1 w dwumeczu. Komputer coś czuł, więc gram kolejny z nimi dwumecz i co? 6-3 dla BM w dwumeczu. ja 50strzałow/35celnych/ 4 poprzeczki/1 slupek / 10 sytuacji 100% i 3 gole - zdarza się. Bayern -6 strzałów - 6 goli w calym dwumeczu/!!!!!!
Już nie wspomnę o pierwszym meczu 1/8 z leverkusen. Ja 12sytuacji 100%, marnowałem wszystko i wynik 1-1 bo oddali 1 strzał i wpadło.

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 09:20    #774
Student i TakiKuba

Hmmm, pierwszy raz gracie w FM? :D

A tak serio - to już standard. Poza tym - zawsze się może trafić. I może być tak, że kwestia jednego sezonu, roszad w klubie, zaangażowania itp sprawi, że zaskoczy. Albo u was, albo u przeciwników. Może z Bayernem drużyna była zbyt rozluźniona, bo pamiętali poprzednie dwumecze i podeszli teraz nonszalancko?

Pamiętam, swoją GieKSą, miałem dwumecz z Ajaxem Amsterdam - 4-11 (0-5 i 4-6). Nieziemsko zły byłem, tym bardziej, że nie miałem AŻ TAK kiepskiej drużyny. W kolejnym sezonie przyszła okazja zemsty. I tym razem dwumecz skończył się wynikiem 2-1 (0-0 i 2-1). Kilku nowych zawodników, odpowiednia motywacja i się udało.
Także - to tylko od was zależy jak gracie.

W przypadku meczu z Juventusem - jak grałeś? Ufałeś swojej drużynie? Czy rzuciłeś się na hura, byleby atakować. Jeżeli ta druga opcja -to może właśnie dlatego się nie udało :)

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 11:25    #775
[quote="dande"]Student i TakiKuba

Hmmm, pierwszy raz gracie w FM? :D

[/quote]

Oczywiście. że nie, ale akurat na takie ekstrema strasznie się wkurzam.
W nowym sezonie miałem tak w meczu z Arsenalem w grupie. Porażka po 2 strzałach Arsenalu i to mnie nawet nie ruszyło niż tamte ekstrema. Chociaż teraz mam styczeń i mnie trochę dobilo bo to jedyna strata punktów od 6msc. Od lipca do stycznia same wygrane i jedna pechowa porażka z Arsenalem. Real, Barca, Atletico, Sevilla po 5-0, 6-0 dostawały :) więc trochę mi to zrekompensowało, oraz 17 wygranych z rzędu, dzieki czemu pobiłem rekord realu 15 wygranych z rzędu.

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 12:56    #776
I znam te eskrema. Ale to FM, jestem przyzwyczajony (choć także się wkurzam i mam ochotę wyrzucić laptop przez okno), nawet jeśli gram ze słabiutkim Radomiakiem i mimo, że cisnę cały mecz i przegrywam po 4 kontrach 1-4 :)

Nie powiedziałeś czym grasz i na jakim etapie gry jesteś.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 13:21    #777
[quote="dande"]I znam te eskrema. Ale to FM, jestem przyzwyczajony (choć także się wkurzam i mam ochotę wyrzucić laptop przez okno), nawet jeśli gram ze słabiutkim Radomiakiem i mimo, że cisnę cały mecz i przegrywam po 4 kontrach 1-4 :)

Nie powiedziałeś czym grasz i na jakim etapie gry jesteś.[/quote]

Gram z kolegami ligę hiszpańską online. Mamy 2025 rok. Ja gram Valencią.

 Zielson Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 14:01    #778
Zawodnicy mają bardzo dobrze opanowaną taktykę, do jednego z jej głównych założeń należy rozgrywanie piłki krótkimi podaniami. Na rozgrywanie piłki krótko składa się miedzy innymi to, że bramkarz ma ustawione polecenia wyrzutu piłki ręką i podawania do bocznych obrońców. Ma, kurwa, absolutny zakaz wypierdalania tej piłki za połowę, niezależnie od tego czy mam rację, uważam to za zagranie kretyńskie, nieopłacalne i na ogromnym ryzyku. Średnio co dwa-trzy mecze bramkarz POSYŁA TĄ KURWA BUŁĘ NA ŚRODEK BOISKA, piłkę odbiera przeciwnik i po 3 sekundowej akcji strzela gola. Gdyby to była jeszcze 89 minuta meczu i przegrywanie ze słabszą drużyną jedną bramką. Nie, jest to bezpieczne 2-1 z faworytem w końcowej fazie sezonu, a wspomnianą bramkę na wyrównanie dostajemy do szatni. Liczę na wprowadzenie kar cielesnych za nierealizowanie założeń taktycznych przez zawodników w FM18.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 14:12    #779
[quote="Zielson"]Zawodnicy mają bardzo dobrze opanowaną taktykę, do jednego z jej głównych założeń należy rozgrywanie piłki krótkimi podaniami. Na rozgrywanie piłki krótko składa się miedzy innymi to, że bramkarz ma ustawione polecenia wyrzutu piłki ręką i podawania do bocznych obrońców. Ma, kurwa, absolutny zakaz wypierdalania tej piłki za połowę, niezależnie od tego czy mam rację, uważam to za zagranie kretyńskie, nieopłacalne i na ogromnym ryzyku. Średnio co dwa-trzy mecze bramkarz POSYŁA TĄ KURWA BUŁĘ NA ŚRODEK BOISKA, piłkę odbiera przeciwnik i po 3 sekundowej akcji strzela gola. Gdyby to była jeszcze 89 minuta meczu i przegrywanie ze słabszą drużyną jedną bramką. Nie, jest to bezpieczne 2-1 z faworytem w końcowej fazie sezonu, a wspomnianą bramkę na wyrównanie dostajemy do szatni. Liczę na wprowadzenie kar cielesnych za nierealizowanie założeń taktycznych przez zawodników w FM18.[/quote]

Mam bardzo sztywne polecenia, rolr itd i co z tego.
Rzut wolny - ma być strzał. - kilka razy w sezonie grali na krótko. WTF
strzały z dystansu wyłaczone - napierdala z dystansu kilka razy w meczu. WTF

To tylko kilka przykladów. Czasami mam wrażenie, że zawodnicy w dupie mają moje polecenia.

 Zielson Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 14:17    #780
[quote="student137"]
Mam bardzo sztywne polecenia, rolr itd i co z tego.
Rzut wolny - ma być strzał. - kilka razy w sezonie grali na krótko. WTF
strzały z dystansu wyłaczone - napierdala z dystansu kilka razy w meczu. WTF

To tylko kilka przykladów. Czasami mam wrażenie, że zawodnicy w dupie mają moje polecenia.[/quote]

Ciekawi mnie tu relacja statystyki decyzje i wykonywania poleceń taktycznych.
Myślę, że ma to wpływ. Polecenia "proste" tj tempo gry czy gra skrzydłami/środkiem zespoły u mnie realizują dość konsekwentnie. Strzały, podania mogą zależeć moim zdaniem od właśnie zdolności podejmowania decyzji.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.09.2017 o godz. 14:20

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.