Strona

TUTAJ NAKRZYCZ NA FOOTBALL MANAGERA

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2016 15:54    #381
muszę zagrać z dziesięć sezonów żeby mieć obraz statystyczny. Twierdze na dzień dzisiejszy , że gra jest atraktorem i to udowodnię. Dla gracza atraktorem nie jest, aczkolwiek nie do końca jest to prawdą. Właśnie zawiesił mi się mecz w którym przegrywałem 1:0 przy strzałach celnych 10 do 1.W powtórce wygrałem 6:1. Takie cuda dzieją się non stop,pomijając mecze które wygrywa się za 15 razem. Czyli statystycznie jest to mecz którego wygrać nie można. Oto szanowny Panie moje wyniki z Legii Warszawa

1
Rapid 1:3 i 11
Apoel 0:1 i 0:1
Florentina 0:3 i 0:0

2
Arsenal 2:1 i 1:1
Borusia D 1:0 i 0:3
PSV 3:1 i 3:3
Benfica 1:0 i 1:2
Manchester U 2:2 i 1:2
3
Lazio 2:2 i 2:5
Real M 0:3 i 2:4
PSV 0:1 i 2:2
4
Milan 2:0 i 1:4
Manchester U 0:3 i 0:2
Real M 0:3 i 0:3

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć fenomen sezonu numer 2?
Dyskusja ma to do siebie ,że trzeba odpowiadać na pytania.Pan mi coś zarzuca, jak zresztą wszyscy tutaj, rażąco lekceważąc statystykę. Odpowie więc Pan, dlaczego ilość średnia punktów na mecz i sukces gracza zależy od rodzaju skrótów w jakim ogląda on mecz. Taki jest mój wniosek z obserwacji. Pan nie ma takiej obserwacji , ale Pan to neguje poprzez zaniechanie. Dlaczego? Chce Pan dyskutować Pan zrobi taką obserwację i powie,że to nieprawda, że moja próba na 20 meczach była za mała,ale Pan to zrobi a nie dywaguje jak większość. I jak nie umiem grać, to szanowny Panie sukces w sezonie numer 2 świadczy, że gra jest wybitnie losowa, jak giełda. Słyszał Pan zapewne ,że przysłowiowa małpa osiągała grając na chybił trafił sukces większy niż specjalista.
Karne w tej grze uważam za największy sukces.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2016 16:09    #382
Że polecę trochę Zgredem - screen albo się nie zdarzyło.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2016 16:19    #383
czego?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2016 16:28    #384
[quote="Makaronczterojajeczny"]czego?[/quote]

choćby wyników z tymi powrotami, które Cię irytują czy co tam zarzucasz tej grze, bo w sumie nie mogę za Tobą trafić. Co Ci się nie podoba, jak powinno być? Krótko i zwięźle.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2016 16:54    #385
Ale po co?. Po drugie już piszę o czym innym,powroty były wcześniej.

 ag-25 Partyzant

Postów: 415
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2007
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2016 18:20    #386
[quote="Makaronczterojajeczny"]Odpowie więc Pan, dlaczego ilość średnia punktów na mecz i sukces gracza zależy od rodzaju skrótów w jakim ogląda on mecz. Taki jest mój wniosek z obserwacji. Pan nie ma takiej obserwacji , ale Pan to neguje poprzez zaniechanie.[/quote]

Skąd wiesz jakie ja obserwacje poczyniłem? Akurat absolutnie zgadzam się, że wynik jest zależny od rodzaju oglądanych skrótów. Jest na to proste i logiczne wytłumaczenie i nie potrzeba filozofować. Czy wyobrażasz sobie sytuację, by trener danej drużyny co chwila opuszczał ławkę rezerwowych i tylko urywkami obserwował mecz? Gdy oglądasz grę przez jakiekolwiek skróty umyka Ci mnóstwo szczegółów i przez to nie panujesz nad sytuacją. Chcesz realizmu, a sam go ograniczasz grając na skrótach...

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2016 09:33    #387
Ta odpowiedź to już kuriozum. Pan przeczyta to co Pan napisał i się zastanowi jaki to ma sens i jak to ma się do tego co napisałem. A napisałem,że osiąga się sukces z większym prawdopodobieństwem grając na kluczowych. Jak Pan coś policzy i poda liczby to możemy dyskutować, a nie opowiada Pan bajki o spacerach.

No i dalej:

Analizę statystyczną przeprowadzono dla 7(nie gram do dziesięciu bo mi się już nie chce) sezonów w kilkunastu ligach. Analiza ma określić ile razy dane drużyny zajmują trzy pierwsze miejsca. Mając do dyspozycji 21 miejsc określamy ile razy miejsca w pierwszej trójce zajmują trzy wybrane przeze mnie drużyny. W nawiasach podano mistrzostwo ligi.Gra ma włączone wszystkie ligi europejskie 11 afrykańskich, 5 azjatyckich , 4 z ameryki południowej. i 3 ze środkowej plus USA.Gra na dużej bazie przy 130 tysiącach zawodników

Liga portugalska. 21/21
Porto(4), Sporting(3), Benfica.

Liga hiszpańska 21/21
Real M(4),Barcelona,(3)AtleticoM


Liga austriacka 20/21
Red Bul Salzburg( 4), Rapid Wiedeń(2),Sturm Graz (1)


Liga Angielska 14/21
Arsenal(3), Manchester(3) C, Chelsee (1)


Liga niemiecka 15/21
Bayern (3),Borrusia Dortmund (3),Schalke (1) 04

Liga polska 17/21
Legia (7) ,Lech, Lechia

Liga włoska 17/21
Juwentus (7), Roma Milan

Liga Francuska 17/21
PSG (6) Monaco(1) Olimpic Lyon

Liga holenderska 16/21
PSV (4),Feynord (1),Ajax (2)

Liga rosyjska 19/21
CSKA(3), Zenit(4), Dynamo Moskwa

Liga czeska 14/21
Slowan (3), Sparta(3) Jablonec(1)

Liga szwajcarska 16/21
FC Basel(6), YBB(1), FC Lucern

Ta analiza pokazuje , że ze średnim prawdopodobieństwem 80 % pierwsza trójka będzie wyglądała w sposób powyższy. Oczywiście wygląda to trochę inaczej w różnych ligach, ale nie zmienia to fakty, że gra jest atraktorem. Na podstawie tej analizy praktycznie z prawdopodobieństwem niemalże 100 procentowym można wytypować mistrza kraju wskazując 2 zespoły. Trafimy więc mistrza kraju z prawdopodobieństwem 50%. A istnieją ligi gdzie to mistrzostwo jest zdominowane przez jeden zespół

Ligi: Ghany 18/21, Mali 12/21, Dani 17/21, Bułgarii 16/21, Belgii 20/21

i więcej mi się nie chce liczyć

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 27.02.2016 o godz. 09:36

 ag-25 Partyzant

Postów: 415
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2007
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2016 13:09    #388
Ile można czekać na ten pier...olny patch?!? Fucking SI

[quote="Makaronczterojajeczny"]i więcej mi się nie chce liczyć[/quote]

I bardzo dobrze, może w końcu weźmiesz się za granie, a nie liczenie.

Ogólnie raczej się nie dogadamy, bo sam nie wiesz czego chcesz, nie dociera do Ciebie mój prosty przekaz, a z tym "Panowaniem" jesteś co najmniej dziwny. Narzekasz na FM 15, kupujesz 16 (choć w to wątpię byś kupił) i znowu narzekasz, czy inteligentny człowiek tak robi?

Wracając do magicznych powrotów, bo zmieniłeś temat, to mógłbyś podesłać save z gry i opisać dokładnie każde swoje działanie taktyczne. Wtedy może byłbyś wartościowym człowiekiem do dyskusji.

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2016 14:43    #389
Ale o co Ci tak właściwie chodzi kolego? Jaki powinien być FM według Ciebie żeby dobrze oddawał rzeczywistość? Jeżeli ma być przewidywalny i sprawiał, że będziesz uzyskiwać takie wyniki jakie oczekujesz to śmiało graj w ten tytuł, który podałeś wcześniej. Jeżeli nie przeszkadza Ci element losowości, zostań przy Football Managerze.

Podane przez Ciebie 'analizy' są moim zdaniem bezsensowne, bo z podobnym prawdopodobieństwem sam jestem w stanie określić, kto będzie mistrzem kraju w poszczególnych ligach, a to kto i ile razy wygrywał mistrzostwo w poszczególnych krajach też nie jest przypadkowe. Wygrywają Ci co są najbogatsi i stać ich na to by być na szczycie. Dlatego w czubie ligi angielskiej zawsze będzie Chelsea, Manchestery i Arsenal (w ostatnich 11 latach 3 drużyny zdobywały mistrzostwo); w Hiszpanii będzie dominować Real z Barceloną (w ostatnich 10 latach 3 drużyny zdobywały mistrzostwo), a we Włoszech Juventus, Inter i AC Milan (w ostatnich 15 latach mistrzostwo zdobywały 3 drużyny). Poniżej ta sama symulacja, którą wykonałeś tylko 7 lat wstecz; brak ligi austriackiej - nie chciało mi się szukać:

Liga portugalska (18/21)
FC Porto (4), Benfica Lizbona (3), Sporting Lizbona

Liga hiszpańska (17/21)
FC Barcelona (5), Real Madryt (1), Atletico Madryt (1)

Liga angielska (16/21)
Manchester United (3), Chelsea (2), Manchester City (2)

Liga niemiecka (14/21)
Bayern Monachium (4), Borussia Dortmund (2), Schalke 04

Liga polska (14/21)
Wisła Kraków (2), Legia Warszawa (2), Lech Poznań (2)

Liga włoska (13/21)
Juventus (3), Inter (2), AC Milan (1)

Liga francuska (13/21)
PSG (3), Olympique Marsylia (1), Olympique Lyon

Liga holenderska (16/21)
Ajax Amsterdam (4), PSV Eindhoven (1), Twente Enschede (1)

Liga rosyjska (15/21)
Zenit Sankt Petersburg (3), CSKA Moskwa (2), Rubin Kazań (2)

Liga czeska (15/21)
Viktoria Pilzno (3), Sparta Praga (2), Slovan Liberec (1)

Liga szwajcarska (16/21)
FC Basel (6), FC Zurich (1), Young Boys,

167/231 = 0,723

Jeżeli chodzi o symulacje poszczególnych meczów i różne wyniki, mimo stosowania identycznych taktyk to moim zdaniem również jesteś w błędzie. Nawet jeżeli zastosujesz identyczną taktykę, polecenia indywidualne czy rozmowę motywacyjną, nie masz pewności czy komputer również ustawił zespół tak samo. Dodatkowo należy podkreślić fakt, że piłkarze nie muszą zareagować identycznie na wydane przez Ciebie polecenia czy rozmowy. Nawet jeden ruch, jedno zagranie czy jedna zmiana mentalności piłkarza sprawia, że mecz odbiegnie od tego co działo się we wcześniejszej symulacji, kolejne wydarzenia na boisku też się zmienią, przez co wynik końcowy również będzie inny. https://pl.wi(...)t_domina

Reasumując... Wyluzuj, to tylko gra wideo.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.02.2016 16:59    #390
Dziękuję Panu bardzo. Właśnie udowodnił Pan tezę,że rzeczywistość jest atraktorem, o czym kiedyś pisałem .Gra też jest atraktorem.. Niestety nie dla gracza. Dla gracza losuje" wynik za sezon" z kapelusza.

Grając na kluczowych zdobyłem w pierwszych sześciu meczach 9 punktów, a na rozszerzonych tylko 3. Na kluczowych zdobyłem 16 bramek co daje 3,25 strzału na bramkę,a na rozszerzonych tylko 5 co daje aż 7,3 strzału. Co ciekawe tracę bramki mniej więcej z taką samą częstotliwością a więc odpowiednio 4,1 i 3,6. Statystycznie rzecz ujmując nie opłaca się grać na innych skrótach niż kluczowe, co potwierdza i ta obserwacja i obserwacja z reprezentacji.
Jestem wyluzowany i cieszę się,że potwierdza Pan moją tezę , że to jednak gra wybitnie losowa,co opisał Pan poniżej:
"Nawet jeden ruch, jedno zagranie czy jedna zmiana mentalności piłkarza sprawia, że mecz odbiegnie od tego co działo się we wcześniejszej symulacji, kolejne wydarzenia na boisku też się zmienią, przez co wynik końcowy również będzie inny"
ale to tak na marginesie nocnych rozmów o atraktorach

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 29.02.2016 o godz. 17:10

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.