Cieszę się, że po części poprzedni manifest z tej serii wywołał ponowną (niezbyt dużą) burzę mózgów (aczkolwiek burza mózgów to burza mózgów) na temat poprzednio opisanych poczynań naszych golkiperów. W związku z tym czas zabrać się za kolejną część. Mam tylko nadzieję, że starczy mi siły i chęci na podtrzymanie tego projektu. Ale przejdźmy do rzeczy. O czym będzie kolejny odcinek?
2. Czy dobrze egzekwowane rzuty rożne mogą stanowić za główne źródło bramek?
Nie raz już słyszeliśmy, że drużyny zbyt dużo bramek zdobywają z rzutów rożnych. Czy jest to prawda? Czy możemy jakoś temu przeciwdziałać? Jak wykonam testy by przekonać się czy to zdanie jest prawdą?
Sprawa wygląda prosto – rozpoczynam nową karierę dwóch wymyślonych managerów (Manager A i Manager B - kreatywnie), którzy obejmą dwa teoretycznie najlepsze kluby w Anglii - Manchester United i Chelsea (według prognoz Man Utd ma zając 1 miejsce, a Chelsea 2 miejsce), by następnie ustawić dla obydwu zespołów odpowiednio stałe fragmenty (Chelsea będzie rozliczania ze zdobytych bramek) , wyćwiczyć te ustawienia do poziomu maksymalnego i następnie kilkanaście razy rozegrać ten sam mecz metodą S&L (oszustwo w ramach nauki ;)), by uzyskać jak największą ilość rzutów rożnych dzięki którym wyniki będą bardziej wiarygodne.
Następnie znając ilość wszystkich wykonanych rzutów rożnych, przeanalizuję każdy mecz, chwilę po jego rozegraniu pod kątem ilości zdobytych bramek przez naszego egzekutora.
By zwiększyć szansę na bramki, do tego użyję przed momentem zakupionego edytora czasu rzeczywistego (mam nadzieje, że zakup ten kiedyś mi się zwróci, został on specjalnie zrobiony pod test. Coś czuje, że mój następny manifest będzie opiewał w płatne reklamy ;D) by z edytować czterech piłkarzy. Na czym ma ta edycja polegać?
Graczy tych przedstawiam poniżej:
Zawodnik ten będzie rozliczany ze strzelonych bramek po rzutach rożnych. Liczy on 189 cm. Aby jak najbardziej zwiększyć jego szansę na zdobycie bramki atrybuty gra głową, wyskok i siła zostały podciągnięte do poziomu maksymalnego. Miejmy nadzieję, że ten podsterydowany gracz będzie w stanie strzelać bramkę za bramką z rzutów rożnych gdyż teraz jest istną maszyną do ich zdobywania. Gdybym miał takiego zawodnika w drużynie nie odważyłbym się nie wykorzystywać jego mocnych stron jakimi są teraz stałe fragmenty!
Zawodnik ten będzie próbował przeszkadzać naszemu egzekutorowi w zdobywaniu bramek. Analogicznie starałem się znaleźć gracza podobnego wysokościowo więc liczy on także 189 cm i tak samo jak Główkującemu A zwiększyłem te same atrybuty na poziom maksymalny by w jak najbardziej skutecznym stopniu próbował on zapobiegać bramkom. Mam nadzieję, że nie zawiedzie i nie da się robić w balona tym samym pozwalając innym zawodnikom na zdobywanie bramek ze stałych fragmentów
Aby wykonywane rzuty rożne w ogóle dochodziły do celu, postanowiłem także stworzyć dwóch zawodników, którzy mają być idealnymi wykonawcami stałych fragmentów, czyli piłka mniej więcej zawsze ma dotrzeć na głowę Główkującego A na długi słupek. Atrybuty rzuty rożne i technika, obydwu graczom zostały podniesione do poziomu maksymalnego. W dodatku by rożne były dochodzące do bramki, każdy będzie wykonywał róg z innej części boiska.
Gdy ustawiłem już wszystkie początkowe ustawienia, czas przejść na urlop do najbliższego spotkania ligowego tych dwóch zespołów. Mogę dodać, że na ten czas treningi przedmeczowe Chelsea zostały ustawione na Ofensywne SFG a Manchesteru United na Defensywne SFG.
Na jakich ustawieniach będą wykonywane stałe fragmenty gry:
Postanowiłem aby nasz potencjalny strzelec za każdym razem nabiegał na długi słupek. Według mnie taki oto stan rzeczy do tej pory był skuteczny i można było tak zdobyć kilka (według niektórych kilkanaście/kilkadziesiąt) bramek podczas sezonu. Zobaczymy tylko czy będzie on w stanie skutecznie zdobywać bramki pod naporem także utalentowanego, podrasowanego obrońcy. Analogicznie nakazałem wykonwacom stałych fragmentów wrzucanie piłki na długi słupek. Piłka w moim mniemaniu za każdym razem potencjalnie musi znaleźć się w tym samym miejscu gdzie na dogodną sytuację będzie czekał Główkujący A.
Stałe fragmenty tak jak wspomniałem wcześniej, będą wykonywane przez tych dwóch graczy. Lewy róg będzie wykonywał gracz prawonożny, a analogicznie prawy róg, gracz lewonożny by piłka za każdym razem była dochodząca do bramki.
Gdy urlop minął i nadszedł czas pierwszej konfrontacji po kilku już kolejkach w Premier League czekał nas istny szlagier. Chelsea zajmowała pierwsze miejsce, a Manchester drugie tak więc obydwie drużyny były w pełni zmotywowane by strzelać bramki i odnieść końcowe zwycięstwo. Dla dobra testów miejmy nadzieję, że gracze zagwarantują nam naprawdę kilka ciekawie rozegranych rzutów rożnych.
Gdy już zacząłem pierwsze spotkanie i doczekałem się w końcu tej wielkiej chwili, by już na początku meczu ujrzeć dogodną sytuację w meczu, okazało się, że zawodnik Główkujący D póki co nie ma zamiaru kryć Główkującego A. Jak grzeczny piesek posłuchał się on i krył on gracza najwyższego (o 1cm większego od naszego Główkującego A). ALT+F4 i na szybko wprowadzam korektę, oczywiście idąc najłatwiejszą drogą i zdejmując tego kolosa (i tak akcja ma skupić się na naszych dwóch główkujących). Kolejne podejście z nadzieją, że tym razem wszystko będzie ok i zacznę istny maraton by wykonać około stu rożnych się rozpoczął gdyż pierwszy rożny po poprawkach, tym razem był tak wykonany jak wyobrażałem to sobie przed rozpoczęciem testów.
Po strasznie wyczerpujących 15 meczach, w końcu nadszedł koniec. Udało mi się trafić na równą liczbę wykonania stu rzutów różnych, w których to 5 razy bramkarz rywala musiał wyciągać piłke z bramki. Mogę być jednak z postawy Główkującego A troszkę zawiedziony gdyż Główkujący D postawił mu naprawdę trudne warunki w związku z tym bezposrednio po strzale głową bramkę zdobywał tylko dwa razy. Trzy kolejne bramki to zazwyczaj jego asysty po zagraniach głową, skutecznie wykorzystane przez kolegów z druzyny tak więc także zaliczyłem to jako bramki z rożnego. Na moje nieszczęście to jeszcze nie jest koniec.
Nr.
Bramki
Rożne
Wynik
1
0
8
2:2
2
1 (Terry)
10
2:0
3
1 (Eto'o)
5
4:2
4
0
7
1:0
5
1 (A)
6
3:0
6
0
4
3:1
7
0
10
1:2
8
0
7
1:0
9
0
4
5:1
10
0
9
1:2
11
0
5
2:1
12
0
2
0:1
13
1 (Torres)
10
2:0
14
1 (A)
5
2:2
15
0
8
2:2
Ogólnie
5
100
31:16
Postanowiłem teraz ułatwić troszkę zadanię naszemu egzekutorowi i znacząco osłabić Główkującego D mając nadzieję, że tym razem będzie on zdecydowanie skuteczniejszy. Po ponownym wykorzystaniu edytora tym razem nasz Główkujący D2 wygląda tak:
;
Zatem ponownie zaczynam testy, a w międzyczasię niżej daje 6 sytuacji z w/w gier:
Oto ostatnie wyniki testów ze zdecydowanie osłabionym obrońcom D2:
Nr.
Bramki
Rożne
Wynik
1
1 (Eto'o)
4
1:1
2
1 (A)
4
2:1
3
0
9
2:2
4
0
6
1:0
5
1 (A)
5
3:1
6
0
12
1:1
7
1 (Terry)
5
2:0
8
0
2
0:0
9
1 (A)
7
2:2
10
0
5
1:0
11
0
3
0:0
12
1 (Terry)
3
3:0
13
0
7
1:1
14
1 (A)
8
1:1
15
1 (A)
9
3:0
16
0
12
2:2
Ogólnie
8
101
25:12
Jak widać tym razem nasz Główkujący A był zdecydowanie lepiej skuteczny lecz pomimo to i tak strzelił on mniej bramek niż przed rozpoczęciem testów się spodziewałem (w końcu gracze FMa narzekali na to, że bramek z roznego pada zdecydowanie za dużo). Duża w tym rola dosyć często leżała po stronie źle egzekwowanych rzutów rożnych przez Wykonawca Róg z Prawej i Wykonawca Róg z Lewej. Poniżej zamieszczam kilka sytuacji z tychże meczów:
Podsumowując - w pierwszym podejściu Główkujący A miał zdecydowane trudności z wykorzystaniem sytuacji, które dostawał. Często okazywał się on po prostu słabszy od Główkującego D. Druga próba jednak już to pełna dominacja Główkującego A.
Dalsze przemyślenia w związku z nadmiarem bramek zdobywanych dzięki rzutom rożnym zostawiam Wam.
Dziękuję za to, że dotarliscie tak daleko. Mam nadzieję, że moja ciężka praca się opłaciła gdyż napisanie tego manifestu sprawiło mi troszkę trudności i gdy piszę te słowa szczerze mówiąc jestem już zachwycony, że to koniec :)
Jak zwykle zapraszam do ocen i komentarzy. Zachęcam także do wysyłania donosów bądź umieszczania w komentarzach waszych pomysłów na kolejny manifest.
Pozdrawiam
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ
Do rozmów między menedżerem a zawodnikiem powinno dochodzić nie tylko w klubie, ale również w reprezentacji. Wybierając opcję "Prywatna rozmowa (rep.)", możesz zasygnalizować graczowi, że musi grać lepiej, by pozostać w kręgu Twoich zainteresowań. Najczęściej są dumni ze swoich występów, ale zdarza się, że odnosi to pożądany skutek.
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ