Poradnik dotyczy Championship Manager 2 Italy (wyłącznie liga włoska)
Pierwszy meczNadszedł czas, aby swoje teoretyczne założenia oraz selekcję składu sprawdzić w praktyce. Po wybraniu pierwszej jedenastki możemy zasiąść wygodnie na wirtualnej ławce trenerskiej i przypatrzyć się grze naszych podopiecznych. Śledzimy ją czytając informacje w polu Message Bar. Poniżej mamy ukazany procent posiadania piłki w danych minutach meczu. Po ciężkim boju patrzymy na wynik końcowy (Score Table):
Oto przewidywane sytuacje pomeczowe:
1.Wygrana - doskonale! Nie ma to jak zacząć2. sezon od zwycięstwa. Oczywiście, jedna jaskółka wiosny nie czyni i będziemy musieli skupiać3. w dalszym ciągu uwagę na grze naszych piłkarzy.
4.Remis - w tym przypadku zależy z kim. Jeśli nie zdołaliśmy pokonać5. teoretycznie mocniejszego rywala (np. jeśli były to kwalifikacje Ligi Mistrzów i trafiliśmy na Manchester United), to nie ma się co martwić6.. Gorzej, gdy zremisowaliśmy ze słabszym przeciwnikiem. Należy jednak zachować7. spokój i nie robić8. drastycznych zmian w składzie i taktyce.
9.Przegrana - no cóż, tutaj jest najgorzej. Musimy dokonać10. odpowiedniej analizy gry naszego zespołu. Naturalnie, gorsza postawa może być11. tylko pojedynczą wpadką na samym początku, a w niedalekiej przyszłości możemy wygrywać12. mecz za meczem.
W celu dokonania głębszej analizy gry naszego zespołu, należy:
- Sprawdzić i porównać noty naszych piłkarzy z uwzględnieniem formacji ( jeśli przykładowo nasz stoper nie upilnował napastnika przeciwnika, będzie miał obniżoną notę)
- Przeanalizować krok po kroku sytuację w jakich ewentualnie straciliśmy bramki. Tu należy zwrócić uwagę na interwencje naszych obrońców i pozycje na jakich być powinni ustawieni
Nie zalecam dokonywania zmian w taktyce zespołu. Nasi chłopcy muszą mieć trochę czasu aby się zgrać i wykonywać to, co im nakazaliśmy. Jeśli zła passa ciągnie się przez kilka meczy, trzeba zacząć wprowadzać zmiany. Pierwsze to styl. Jeśli drużynie widocznie nie „leży” np. passing style, należy to zmienić. Zwróć uwagę na dyspozycję twoich napastników - mogą oni być źle ustawieni, przez co ilość ich sytuacji podbramkowych się zmniejsza. Warto także pogrzebać w stałych fragmentach gry. Jeśli po następnych kilku spotkaniach nic się nie zmieni, trzeba pomyśleć nad zmianą ustawienia. Czasem wystarczają tylko drobne korekty, a czasem trzeba wymieniać nawet całą linię pomocy, aby pomóc jej przykładowo być bardziej uniwersalną. W skrajnych przypadkach (dziesięcio-meczowa seria przegranych), zagraża nam utrata posady. Aby sprawdzić, jak blisko tego jesteśmy możemy zobaczyć income (przychód) klubu oraz zajrzeć do zarządu (Board Confidence). Jeśli jest bardzo źle - możemy już żegnać się z pracodawcą.
Do takich sytuacji dochodzi jednak bardzo rzadko. Zazwyczaj jest w kratkę (kilka wygranych, parę remisów i potem znów kilka przegranych) i jeśli nasz prezes nie posiada temperamentu Jesusa Gila, możemy być spokojni o nasz byt w klubie.
Na koniec wskazówki do kilku włoskich klubów:
- Juventus - bardzo silna drużyna, taktyka odgrywa mniejszą rolę, wystarczy parę gwiazd, zwykłe 442 i jesteśmy mistrzami Włoch
- Parma - także mocny zespól, wymaga jednak kupna lewego pomocnika i przynajmniej jednego defensora
- AC Milan - trochę nie poukładana, za dużo pomocników, więc kilku można śmiało wystawić na listę transferową
- Bologna - zespół bez gwiazd, ale dobrze prowadzony (czyt. dobra taktyka) może wiele osiągnąć
I to w zasadzie tyle spraw, o jakich powinniście pamiętać, chcąc osiągnąć sukces w CM2, lub przynajmniej pozostać w klubie .
Jendyk
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ