Strona

Polska Scena FM

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 09:14    #131
Czekam na udostępnienie zapisu gry dla społeczności. Oczywiście zostałaby sprawdzona data zapisu, najlepiej byłoby dostać kilka save'ów, żeby nie było wątpliwości co do ewentualnych manipulacji po ujawnieniu się tych wątpliwości. Warto też save'a wysłać do SI, jeśli jest tam zastosowane tzw. ustawienie killer stałych fragmentów, żeby wyeliminować tego typu błędy w grze w przyszłości i kolejnych wersjach.

Wyniki, które osiągnął Opelu są kompletnie nienaturalne i jak już wiemy, bo napisał o tym Mahdi - służyły do nich głównie stałe fragmenty. Już w kilku wersjach FM-a istniał wzorzec stałych fragmentów gry, które kompletnie wypaczały sens rozgrywki.

Poza tym zakaz stosowania tego typu killer ustawień, a także zakaz wykorzystywania bugów gry powinny się znaleźć w regulaminie do normalnych Mistrzostw Polski, które kiedyś rozegramy, ale one pewnie i tak będą streamowane, więc każdy będzie mógł je sobie zobaczyć na ekranie własnego komputera i nie będzie musiał podróżować do przyautostradowych moteli wokół których są tylko krzaki i farmy cebuli, bo jakiś stary facet tak sobie wymyślił.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.01.2016 o godz. 09:15

To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 10:29    #132
ehhh, to są ich mistrzostwa, więc niech sobie je rozgrywają jak chcą. Chcą wykorzystywać killer taktyki, czy killer stałe fragmenty gry to ok. To nie jest nasz problem. Jeśli cmrev zrobi swój turniej wyłaniający najlepszego menadżera to zrobi to na swoich zasadach, a tak to nic nam do tego. Ci którzy tam grali akceptują to jak gra Opelu, więc powtarzam jeszcze raz. To nie nasza sprawa. Ich piaskownica i ich zabawki.
Martwi mnie jednak ciągle ten hejt w komentarzach u nich, a to, że Wy komentujecie i krytykujecie ciągle tą historię tylko ich utwierdza, że robią dobrze i słusznie.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 12:31    #133
Jeżeli to ich mistrzostwa, to niech nazwą ten turniej "Rozgrywka Mistrzów MFM", a nie kreują ten twór jako Mistrzostwa POLSKI Managerów. W moim odczuciu, w taki oto sposób mieszają w RM całą Polską scenę FMa. Więc póki tak to wygląda, to uważam że jest to również "nasz" problem.
"Wieszcz" nie może jednak sobie wbić pewnych spraw do głowy:
1) Nikt nie chcę od uczestników RM taktyk, a jedynie dowodów, że w ich rozgrywkach nie były używane bugi. Nie ma w tym chyba nic dziwnego? Nie wierzę więc, że nikomu nie przychodzi do głowy to, że mógł zostać przeprowadzony tam jakiś przekręt. Ich działania o nie upublicznieniu save'ów tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że coś było kombinowane.
2) Bug z wyrzutami z autów nie polega na wrzuceniu piłki na głowę napastnika, a na ustawieniu się do niego przez defensywę rywala jak do rożnego, dzięki czemu w jej szeregi wprowadza się chaos i bezpośrednio po wyrzutach czy po rozegraniu akcji tworzą sie dziesiątki sytuacji podbramkowych, które miejsca mieć nie powinny. Umiejętności zawodników nie odgrywają tu żadnej roli. Nie ważne czy to Barcelona czy jakieś ogórki z A-Klasy, drużyna zawsze ustawi sie nie tak jak powinna

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 20.01.2016 o godz. 12:34

.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 12:41    #134
ok rozumiem, z tymże oni sobie taką nazwę wymyślili i opatentowali, więc jest ich. Ja jednak uważam, że prawdziwe mistrzostwa to takie gdzie weźmie udział 50 czy stu uczestników, jak nie więcej, a nie 20. Więc dla mnie oficjalne będą te mistrzostwa które zebiorą jak największą część uczestników i których zasady będą jak najbardziej czytelne. Dla mnie mistrzostwa powinny się odbyć w formie grupowej lub pucharowej. 4 na 4 lub 1 na 1. 5 spotkań w drafcie między uczestnikami i wyłoniony zwycięstwa. Drabinka zrobiona poprzez losowanie itp. W kolejnym latach można by już zastosować rozstawienia, żeby zwycięsca z finalistą mogliby się spotkać dopiero w kolejnym finale, a nie gdzieś w eliminacjach. Streamy zaczynałyby się od najlepszej szestnastki lub od 1/8.

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 12:43    #135
Jako stary, zgrzybiały pierdziel(mentalnie oczywiście, fizycznie trzymam się nieźle:P) zazwyczaj spuszczam lewego sika na wszelkie forumowe napinki, zadry w sercu naszych(czy też może Waszych) internetowych alter-ego itp. Ci, którzy znają moją działalność na Scenie, wiedzą, że jestem chamem z wyboru i z wychowania(pozdrawiam Rodziców), ale wypowiadam się jedynie w sprawach merytorycznych i/lub w odpowiedziach na komentarze pod moimi wypocinami. Bywają jednak takie chwile(i to jest właśnie ta chwila), że już po prostu nie da się wytrzymać natłoku tej spier...liny(tak, wiem, brzydkie słowo, ale bardzo proszę o zrobienie wyjątku, drodzy Moderatorzy;)), dlatego dorzucę moje 3 grosze.

Na wstępie, apel do wszystkich tych "po tamtej stronie" Sceny - jeżeli nie spodoba Wam się to, co przeczytacie(a będę się odnosił do tematu poruszonego m.in. przez Pucka), to darujcie sobie gadkę w stylu "nie umiesz grać, to wylewasz swoje gorzkie żale", bo przyznaje się bez bicia, że nie umiem tak dobrze GRAĆ W FOOTBALL MANAGERA jak wzbudzający tyle emocji Opelu. No właśnie, grać w Football Managera(powinniście potraktować to dosłownie), ale za to na tyle znam się na zagadnieniach taktycznych piłki nożnej, że znalezienie ustawienia, które zneutralizowałoby, a następnie wykorzystało słabe punkty taktyki Opelu, zajęło mi jakieś 30 sekund(oczywiście jeżeli mowa stricte o taktyce, nie zaś o silniku meczowym) i nie sądzę, bym się jakoś bardzo pomylił.

I nie mówię tego po to, żeby przedłużyć sobie mojego internetowego wacka, ale dlatego, że poziom groteski wbija mnie już w ziemię i nie mogę w spokoju przejrzeć sobie naszych scenowych stronek WWW.

Panowie(i Panie?), jaki jest koń, każdy widzi; to że Opelu "złamał kod gry", jest pewne jak 2x2=4, ale czy to upoważnia kogokolwiek do nazywania go geniuszem taktycznym? Do mówienia, że to nie "exploity" w silniku meczowym, a jego wiedza o futbolu i w/w geniusz pozwalają mu osiągać takie wyniki? Nie, bo genialna taktyka może istnieć jedynie w FMie, nie zaś w świecie realnym. Gdyby bylo inaczej, to, Piotrze, co Ty tu jeszcze robisz? Zakręć się przy jakiejś prawdziwej drużynie i za parę lat będziemy Cię oglądać w telewizorni, bo właśnie odnalazłeś futbolowy św. Graal.

Oczywiście, ja nie mówię, że Opelu nie ma zmysłu taktycznego itp. Żeby się tego dowiedzieć, trzeba by było z nim trochę wypić i o tym pogadać oraz zmierzyć się 1vs1 w nieco lepszych warunkach niż absurdalny FM 2015(póki co, nie miałem jeszcze okazji). Natomiast, z całą pewnością mogę stwierdzić, że Opelu jest najlepszym graczem FMa 2015, jakiego widziałem, co z resztą wystawia mu laurkę inteligentnego gościa, bo nie każdy ma łeb, żeby "złamać kod gry"(nawet jeśli miałby korzystać z pomysłów innych).

A teraz w skrócie dla tych, co to nie lubią dużo czytać:

Opelu - najlepszy na naszej Scenie gracz FM 2015? 99% tak; geniusz taktyczny? - https://www.youtu(...)xykAEjuY

Mam nadzieję, że udało mi się jakoś rozjaśnić ten wątek i nie będę już musiał o tym więcej czytać.;)

Mimo całej mojej sympatii dla Ciebie i Twojej radosnej twórczości wyjątku nie zrobię, kropki poszły ;) pzdr, zachi

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.01.2016 o godz. 12:51

"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Piotr Sebastian Młody aktywista

Postów: 355
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2006
Skąd: Wrocek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 13:35    #136
Choć przyznaję, że poziom tej "dyskusji" jest bardzo daleki od wszelkich standardów i starając się przeczytać wszystkie zamieszczone tutaj wypowiedzi mam wrażenie zmarnowanego czasu, to skoro zostałem wywołany do tablicy, chciałbym przedstawić mój głos w tej sprawie.

Niestety ograniczona ilość znaków w komentarzach (max. 5000), skutecznie mi to uniemożliwiła.
Choć nie jest to najlepsze rozwiązanie, postanowiłem umieścić swoją wypowiedź na naszej stronie.
Zainteresowanych odsyłam tutaj.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.01.2016 o godz. 13:37

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 16:47    #137
bardzo ciekawe jest to co napisał w komentarzach Michellaga, okazuje się jednak, że auty były wykorzystywane przez Opelu, i nie chodzi mi oto, czy to jest bug dopuszczalny w RM, czy nie, bo według organizatora jest dopuszczalny i to szanuję. Denerwuje mnie jednak to, że ktoś twierdzi, że z tego nie korzysta, a teraz wyszło czarno na białym, że jednak kłamał.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 17:25    #138
No tak, generalnie chodziło mi o to, że jest stosowane ustawienie taktyczne, które wypacza sens rozgrywki i teraz mamy już niemalże pewność, że tak było.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 17:29    #139
został nawet nazwany hejterem, choć pan Łukasz chyba nie bardzo zna znaczenie tego słowa. Kilka stron wcześniej Opelu zarzekał się, że nie korzystał z bugu z autami, a teraz wychodzi na to, że Azpilicueta kluczowych podań ma 774!! i przypadkiem jest chyba najlepiej rzucającym auty obrońcą w grze. Przypadek? Nie sądze.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2016 17:45    #140
Przecież to jest oczywiste, że czegoś on używa. Wystarczy porównać jego wcześniejsze kariery oraz pierwszą karierę RM z tą ostatnią i wniosek nasuwa się jeden:p

Mogę się o 10k założyć, że 70% jego bramek wpada po stałych fragmentach gry. Nie ma sensu tego ciągnąć, bo ani Opelu ani Mahdi do tego się nie przyznają, bo to by była wielka kompromitacja tego turnieju.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.